Відпустку учасникам бойових дій оплачуватиме роботодавець

Уряд підготував проект Закону України, згідно з яким оплата відпустки окремим категоріям ветеранів війни проводитиметься за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці

Мінсоцполітики в листі від 04.08.2016 № 430/13/116-16 нагадало, що додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни визначена статтею 16 розділу III «Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням. Творча відпустка. Відпустка для підготовки та участі в змаганнях» Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Тому вона не належить до щорічних відпусток, а отже, на неї не поширюються норми, передбачені для щорічних відпусток.

На відміну від щорічної відпустки, додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни надається незалежно від відпрацьованого в році часу, один раз протягом календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни. Вона не переноситься (не подовжується) на дні тимчасової непрацездатності працівника чи святкові і неробочі дні, що припали на її період. Не використана у поточному році така відпустка на наступний рік не переноситься.

Право на неї працівник може реалізувати протягом календарного року, конкретний період та черговість її надання визначаються за погодженням між працівником і роботодавцем.

Окрім того, Мінсоцполітики розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку оплати відпустки окремим категоріям ветеранів війни», яким запропоновано внести відповідні зміни до статті 23 Закону про відпустки, що передбачатимуть оплату відпустки окремим категоріям ветеранів війни за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці.

02.08.2016 зазначений законопроект схвалено Урядовим комітетом соціально-економічного розвитку та з питань європейської інтеграції і найближчим часом буде винесено на засідання КМУ.

Щодо строків виплати заробітної плати працівникам за час відпустки Мінсоцполітики зауважило, що, враховуючи положення статті 7 Конвенції № 132 «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)», ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-III, конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником і роботодавцем. Тому у разі необхідності отримання частини щорічної відпустки у стислі строки в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання заробітної плати за неї в терміни, визначені між ним та роботодавцем.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Надати додаткову відпустку учаснику бойових дій з дотримання норм законодавства Вам допоможуть наші публікації

Нова додаткова оплачувана відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни
(«Кадровик-01», № 6/2015)

Оплата і табелювання додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни
(«Кадровик-01», № 7/2015)

Основна й додаткові відпустки: тривалість, перенесення, облік, умови надання
(«Кадровик-01», № 8/2016)

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення додаткової відпустки учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам революції Гідності

Надання додаткової оплачуваної відпустки — завжди актуальне питання. У матеріалі знайдете зразок наказу про відпустку, роз’яснення кому надавати додаткову відпустку та на підставі яких документів, а також як оформити та оплатити відпустку.
3415

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді