Міністерство соціальної політики України листом від 24.12.2015 № 532/06/186-15 роз’яснило умови збереження за колишнім секретарем ради середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді у раді.
Мінсоцполітики нагадало, що припинення повноважень посадових осіб місцевого самоврядування регулюється нормами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон № 280).
Відповідно до частини другої статті 55 Закону № 280 голова місцевої ради здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків, передбачених частинами четвертою та п’ятою статті 55 Закону № 280. Голова ради вважається звільненим з посади з дня припинення ним депутатських повноважень або повноважень голови.
Згідно із частиною першою статті 50 Закону № 280 секретар місцевої ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного голови місцевої ради.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV (далі — Закон № 93) депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.
У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.
Окрім того, Мінсоцполітики повідомило, що 12.11.2015 у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій трудових прав осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування, у зв’язку із проходженням ними військової служби» (далі — Законопроект № 3464).
Законопроектом № 3464, зокрема, пропонується встановити, що у разі, коли на день закінчення повноважень депутат місцевої ради проходив військову службу у зв’язку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або був прийнятий на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, гарантії щодо надання попередньої роботи (посади) колишньому депутату, передбачені частиною другою статті 33 Закону № 93, реалізуються після його демобілізації.
Підготувала Ольга Савченко,
експерт Експертус Кадри