Аби судді могли розглядати справи у визначені терміни та в умовах збільшеного навантаження, їм дозволять мати додаткових помічників з числа тих, чиї судді подали у відставку, відсторонені від посади або перебувають у відпустках для догляду за дитиною
Члени Ради суддів України (далі — РСУ) на засіданні, що відбулося 15.09.2016, підтримали проект рішення «Про внесення змін до Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції», в якому зазначається, що за тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною тощо), а також у період з моменту припинення повноважень судді з відправлення правосуддя, або з моменту звільнення судді з займаної посади, помічник судді може тимчасово виконувати обов’язки додаткового помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду.
Як зазначила Голова РСУ Валентина Сімоненко, таке рішення обумовлене нагальною необхідністю збереження у судовій системі досвідчених і висококваліфікованих юристів, якими є помічники суддів, а також забезпечення можливості працюючим законникам, навантаження яких збільшується, вчасно розглядати справи.
За інформацією Ради суддів України
Дізнайтеся кому саме надається додаткова відпустка, які умови її отримання, а також тривалість та особливості перенесення.
Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.