21 січня 2016 року Міністерство соціальної політики оприлюднило на своєму сайті проект нового Закону України «Про колективні договори та колективні угоди» (www.mlsp.gov.ua, Проекти нормативно-правових актів) і упродовж місяця очікує пропозиції і зауваження громадськості, у т. ч. від роботодавців
21 січня 2016 року Міністерство соціальної політики оприлюднило на своєму сайті проект нового Закону України «Про колективні договори та колективні угоди» (www.mlsp.gov.ua, Проекти нормативно-правових актів) і упродовж місяця очікує пропозиції і зауваження громадськості, у т. ч. від роботодавців.
Мета розроблення проекту Закону — удосконалення законодавства з питань колективно-договірних відносин, про необхідність якого свідчить проведений аналіз його практичного застосування, а також взяті Україною зобов'язання відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки.
Відзначимо такі новації законопроекту:
- Сторонам колективних договорів та угод надаватиметься можливість призупиняти з об’єктивних причин (зокрема в умовах економічного спаду, фінансової кризи тощо) дію їх положень на визначений ними строк у випадках і згідно з порядком, передбаченими в угоді, договорі, або в іншому випадку за домовленістю сторін.
- Можливість ведення колективних переговорів із фізичною особою — роботодавцем з метою укладення колективного договору.
Зауваження та пропозиції до проекту акта розробники просять надавати у письмовій та електронній формі до 21 лютого 2016 року за адресою: Міністерство соціальної політики України, 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: [email protected], [email protected], тел.: 289-67-49, 289-52-58.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.