Новий Закон «Про колективні договори та колективні угоди» оприлюднено для громадського обговорення

21 січня 2016 року Міністерство соціальної політики оприлюднило на своєму сайті проект нового Закону України «Про колективні договори та колективні угоди» (www.mlsp.gov.ua, Проекти нормативно-правових актів) і упродовж місяця очікує пропозиції і зауваження громадськості, у т. ч. від роботодавців

21 січня 2016 року Міністерство соціальної політики оприлюднило на своєму сайті проект нового Закону України «Про колективні договори та колективні угоди» (www.mlsp.gov.ua, Проекти нормативно-правових актів) і упродовж місяця очікує пропозиції і зауваження громадськості, у т. ч. від роботодавців.

Мета розроблення проекту Закону — удосконалення законодавства з питань колективно-договірних відносин, про необхідність якого свідчить проведений аналіз його практичного застосування, а також взяті Україною зобов'язання відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки.

Відзначимо такі новації законопроекту:

  • Сторонам колективних договорів та угод надаватиметься можливість призупиняти з об’єктивних причин (зокрема в умовах економічного спаду, фінансової кризи тощо) дію їх положень на визначений ними строк у випадках і згідно з порядком, передбаченими в угоді, договорі, або в іншому випадку за домовленістю сторін.
  • Можливість ведення колективних переговорів із фізичною особою — роботодавцем з метою укладення колективного договору.

Зауваження та пропозиції до проекту акта розробники просять надавати у письмовій та електронній формі до 21 лютого 2016 року за адресою: Міністерство соціальної політики України, 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: [email protected], [email protected], тел.: 289-67-49, 289-52-58.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
7952

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9465

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
11063

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1381

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді