Уточнено порядок припинення повноважень сільради та сільського голови територіальної громади після приєднання до об’єднаної територіальної громади

Уточнено порядок добровільного приєднання територіальної громади до об’єднаної територіальної громади та особливості припинення повноважень сільської (селищної) ради, сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.

Законом України від 09.02.2017 № 1851-VIII унесено зміни до Закону України від 05.02.2017 № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Визначено, що повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до сільської (селищної) об’єднаної територіальної громади (далі — ОТГ), припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною ТВК на сесії сільської (селищної) ради ОТГ рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від цієї територіальної громади, обраних на виборах до сільської (селищної) ради ОТГ.

У разі приєднання до міської ОТГ повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови припиняються з моменту прийняття сільськими (селищними, міськими) радами рішення про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади.

З моменту припинення повноважень сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, його повноваження набуває сільський (селищний, міський) голова ОТГ.

Сільський (селищний) голова територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, виконує обов’язки старости на період повноважень ради ОТГ поточного скликання зі збереженням розміру та умов оплати праці, що були йому встановлені як сільському (селищному) голові до приєднання.

З дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ юридичні оси (сільська, селищна ради, її виконавчий комітет) реорганізовують шляхом приєднання до юридичних осіб (сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету) ОТГ.

ОТГ є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Юридичні особи (сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет) ОТГ є правонаступниками прав та обов’язків юридичних осіб (сільської, селищної ради, її виконавчого комітету) територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41179

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19217

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді