Уточнено порядок припинення повноважень сільради та сільського голови територіальної громади після приєднання до об’єднаної територіальної громади

Уточнено порядок добровільного приєднання територіальної громади до об’єднаної територіальної громади та особливості припинення повноважень сільської (селищної) ради, сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.

Законом України від 09.02.2017 № 1851-VIII унесено зміни до Закону України від 05.02.2017 № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Визначено, що повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до сільської (селищної) об’єднаної територіальної громади (далі — ОТГ), припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною ТВК на сесії сільської (селищної) ради ОТГ рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від цієї територіальної громади, обраних на виборах до сільської (селищної) ради ОТГ.

У разі приєднання до міської ОТГ повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови припиняються з моменту прийняття сільськими (селищними, міськими) радами рішення про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади.

З моменту припинення повноважень сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, його повноваження набуває сільський (селищний, міський) голова ОТГ.

Сільський (селищний) голова територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, виконує обов’язки старости на період повноважень ради ОТГ поточного скликання зі збереженням розміру та умов оплати праці, що були йому встановлені як сільському (селищному) голові до приєднання.

З дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ юридичні оси (сільська, селищна ради, її виконавчий комітет) реорганізовують шляхом приєднання до юридичних осіб (сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету) ОТГ.

ОТГ є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Юридичні особи (сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет) ОТГ є правонаступниками прав та обов’язків юридичних осіб (сільської, селищної ради, її виконавчого комітету) територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273033

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197172

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді