Міноборони змінює бланки військових квитків

Військові квитки і надалі видаватимуть районні (міські) військові комісаріати. При втраті військового квитка з вини власника, військкомати видаватимуть новий після розгляду справи про адмінправопорушення.

Наказом Міноборони «Про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу» від 10.04.2017 № 206 (далі — Наказ № 206) затверджено:

  • новий зразок військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
  • Порядок видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі — Порядок № 206).

Нагадаємо, що опис військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу визначено в Положенні про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженому Указом Президента України від 30.12.2016 № 582/2016.

Порядком № 206 встановлено, що військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі — військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку. Районні (міські) військові комісаріати (далі — Р(М)ВК) видають військові квитки під час:

  • призову;
  • прийняття громадян на військову службу;
  • зарахування в запас;
  • зарахування до військового навчального закладу;
  • звільнення у запас;
  • зняття з військового обліку за станом здоров’я;
  • поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження.

Видачу військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування з вини власників, проводитимуть Р(М)ВК, у яких військовозобов’язані перебувають на військовому обліку, після проведення провадження у справах про адміністративні правопорушення відповідно до статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та винесення постанов у цих справах військовими комісарами Р(М)ВК.

Видачу військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування не з вини власників, а також у разі зміни військовозобов’язаним прізвища, імені та по батькові проводитимуть на підставі заяви та підтвердних документів, виданих компетентними органами.

Військові квитки військовослужбовців (військовозобов’язаних), які виїжджатимуть за кордон на строк більш як три місяці, здаватимуть до штабу військової частини (військового комісаріату за місцем військового обліку). Замість військових квитків, прийнятих на зберігання, видаватимуть довідку військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон, форму якої затверджено Наказом № 206.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді