Міноборони змінює бланки військових квитків

Військові квитки і надалі видаватимуть районні (міські) військові комісаріати. При втраті військового квитка з вини власника, військкомати видаватимуть новий після розгляду справи про адмінправопорушення.

Наказом Міноборони «Про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу» від 10.04.2017 № 206 (далі — Наказ № 206) затверджено:

  • новий зразок військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
  • Порядок видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі — Порядок № 206).

Нагадаємо, що опис військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу визначено в Положенні про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженому Указом Президента України від 30.12.2016 № 582/2016.

Порядком № 206 встановлено, що військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі — військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку. Районні (міські) військові комісаріати (далі — Р(М)ВК) видають військові квитки під час:

  • призову;
  • прийняття громадян на військову службу;
  • зарахування в запас;
  • зарахування до військового навчального закладу;
  • звільнення у запас;
  • зняття з військового обліку за станом здоров’я;
  • поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження.

Видачу військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування з вини власників, проводитимуть Р(М)ВК, у яких військовозобов’язані перебувають на військовому обліку, після проведення провадження у справах про адміністративні правопорушення відповідно до статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та винесення постанов у цих справах військовими комісарами Р(М)ВК.

Видачу військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування не з вини власників, а також у разі зміни військовозобов’язаним прізвища, імені та по батькові проводитимуть на підставі заяви та підтвердних документів, виданих компетентними органами.

Військові квитки військовослужбовців (військовозобов’язаних), які виїжджатимуть за кордон на строк більш як три місяці, здаватимуть до штабу військової частини (військового комісаріату за місцем військового обліку). Замість військових квитків, прийнятих на зберігання, видаватимуть довідку військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон, форму якої затверджено Наказом № 206.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5740

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16340

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126408

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді