Міноборони змінює бланки військових квитків

Військові квитки і надалі видаватимуть районні (міські) військові комісаріати. При втраті військового квитка з вини власника, військкомати видаватимуть новий після розгляду справи про адмінправопорушення.

Наказом Міноборони «Про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу» від 10.04.2017 № 206 (далі — Наказ № 206) затверджено:

  • новий зразок військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
  • Порядок видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі — Порядок № 206).

Нагадаємо, що опис військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу визначено в Положенні про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженому Указом Президента України від 30.12.2016 № 582/2016.

Порядком № 206 встановлено, що військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі — військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку. Районні (міські) військові комісаріати (далі — Р(М)ВК) видають військові квитки під час:

  • призову;
  • прийняття громадян на військову службу;
  • зарахування в запас;
  • зарахування до військового навчального закладу;
  • звільнення у запас;
  • зняття з військового обліку за станом здоров’я;
  • поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження.

Видачу військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування з вини власників, проводитимуть Р(М)ВК, у яких військовозобов’язані перебувають на військовому обліку, після проведення провадження у справах про адміністративні правопорушення відповідно до статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та винесення постанов у цих справах військовими комісарами Р(М)ВК.

Видачу військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування не з вини власників, а також у разі зміни військовозобов’язаним прізвища, імені та по батькові проводитимуть на підставі заяви та підтвердних документів, виданих компетентними органами.

Військові квитки військовослужбовців (військовозобов’язаних), які виїжджатимуть за кордон на строк більш як три місяці, здаватимуть до штабу військової частини (військового комісаріату за місцем військового обліку). Замість військових квитків, прийнятих на зберігання, видаватимуть довідку військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон, форму якої затверджено Наказом № 206.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197176

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді