Унесено зміни до порядку звітування про квоту для працевлаштування

Уточнено процедуру звітування до службі зайнятості про працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сфері зайнятості. Доповнено перелік таких громадян.

Наказом Мінсоцполітики від 30.03.2017 № 527 унесено зміни до Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271 (далі — Порядок № 271).

Зміни обумовлені потребою привести порядок звітування у відповідність до Закону «Про зайнятість населення», адже Законом України від 07.07.2016 № 1436-VIII доповнено статтю 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI — учасникам бойових дій надано додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

Пункт 2.2 Порядку № 271, який визначає категорії громадян, для яких розраховують квоту, доповнили новою категорією — «Учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII.

За одним разом уточнили й перелік документів, які підтверджують належність громадян до квотної категорії. Так, копія посвідчення учасника бойових дій, зразок якого наведено в додатку 2 до постанови КМУ від 12.05.1994 № 302, підтверджуватиме право учасників бойових дій на зарахування до квотних категорій (строк перебування з-поміж квотних категорій — до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв учасника бойових дій на роботу). Копія витягу з електронної обліково-статистичної картки дитини за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 28.11.2015 № 1256, підтверджуватиме право на зарахування до квоти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
49

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16342

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126409

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45640

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді