Унесено зміни до порядку звітування про квоту для працевлаштування

Уточнено процедуру звітування до службі зайнятості про працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сфері зайнятості. Доповнено перелік таких громадян.

Наказом Мінсоцполітики від 30.03.2017 № 527 унесено зміни до Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271 (далі — Порядок № 271).

Зміни обумовлені потребою привести порядок звітування у відповідність до Закону «Про зайнятість населення», адже Законом України від 07.07.2016 № 1436-VIII доповнено статтю 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI — учасникам бойових дій надано додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

Пункт 2.2 Порядку № 271, який визначає категорії громадян, для яких розраховують квоту, доповнили новою категорією — «Учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII.

За одним разом уточнили й перелік документів, які підтверджують належність громадян до квотної категорії. Так, копія посвідчення учасника бойових дій, зразок якого наведено в додатку 2 до постанови КМУ від 12.05.1994 № 302, підтверджуватиме право учасників бойових дій на зарахування до квотних категорій (строк перебування з-поміж квотних категорій — до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв учасника бойових дій на роботу). Копія витягу з електронної обліково-статистичної картки дитини за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 28.11.2015 № 1256, підтверджуватиме право на зарахування до квоти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
22203

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
39

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
138261

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
574920

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді