Унесено зміни до порядку звітування про квоту для працевлаштування

Уточнено процедуру звітування до службі зайнятості про працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сфері зайнятості. Доповнено перелік таких громадян.

Наказом Мінсоцполітики від 30.03.2017 № 527 унесено зміни до Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271 (далі — Порядок № 271).

Зміни обумовлені потребою привести порядок звітування у відповідність до Закону «Про зайнятість населення», адже Законом України від 07.07.2016 № 1436-VIII доповнено статтю 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI — учасникам бойових дій надано додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

Пункт 2.2 Порядку № 271, який визначає категорії громадян, для яких розраховують квоту, доповнили новою категорією — «Учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII.

За одним разом уточнили й перелік документів, які підтверджують належність громадян до квотної категорії. Так, копія посвідчення учасника бойових дій, зразок якого наведено в додатку 2 до постанови КМУ від 12.05.1994 № 302, підтверджуватиме право учасників бойових дій на зарахування до квотних категорій (строк перебування з-поміж квотних категорій — до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв учасника бойових дій на роботу). Копія витягу з електронної обліково-статистичної картки дитини за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 28.11.2015 № 1256, підтверджуватиме право на зарахування до квоти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19233

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96932

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді