Народила працівниця, яка проходить військову службу за контрактом. Чи зберігати робоче місце і зарплату?

Під час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до трирічного (шестирічного) віку військовослужбовець – жінка не виконує обов’язки військової служби, Тому Держпраці не вбачає підстав для виплати середнього заробітку. Але звільнити працівника не можна

Управління Держпраці у Кіровоградській області (далі — Держпраці) нагадує, що на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за законодавством України ці обов’язки виконуються в робочий час, працівникам гарантовано збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Цю категорію працівників увільняють від виконання обов’язків із збереженням місця роботи, посади та виплатою середнього заробітку за рахунок роботодавця.

Військовослужбовцям-жінкам, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (для догляду за хворою дитиною не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку), за відсутності їхніх клопотань про звільнення з військової служби строк контракту про проходження військової служби продовжують до закінчення таких відпусток, а також на строк, потрібний для визначення придатності до проходження військової служби за станом здоров’я та ухвалення рішення щодо укладення нового контракту.

Оскільки військовослужбовець – жінка не виконує обов’язки військової служби, Держпраці не вбачає підстав для виплати середнього заробітку. Однак звільнити таку категорію працівників не можна.

Роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи (посади) на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення (ураховуючи особливості продовження строку контракту).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про вихід на роботу у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною до трьох років: зразок

Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
137484

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
46238

Заява про переривання декретної відпустки

Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
90999

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
50306

Зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки

Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки
37667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді