Російську Федерацію внесено до переліку держав міграційного ризику.
Президент України Указом від 30.08.2017 № 256/2017 увів у дію рішення РНБО «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України» від 10.07.2017.
Читайте у е-журналі «Кадровик-01»:
КМУ має в місячний строк забезпечити здійснення за участю СБУ комплексних заходів щодо посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців, у т. ч. громадян РФ, та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України.
Вам також стане у пригоді: Прийняття на роботу особи із ID-паспортом: враховуємо усі нюанси
Із 01.01.2018 має запрацювати національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Іноземці, зокрема громадяни РФ, зможуть в’їжджати в Україну (виїжджати з України), за закордонними паспортами, що містять безконтактний електронний носій, попередньо надіславши електронне повідомлення.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.