Приватний підприємець укладає з працівником письмовий трудовий договір, видає наказ про прийняття працівника та повідомляє про цю подію ДФС не пізніше ніж за день до допуску працівника до роботи.
Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що 01.01.2015 виключено з Кодексу законів про працю України (КЗпП) статтю 24-1, яка зобов’язувала ФОП реєструвати в службі зайнятості трудові договори з працівниками. Однак працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням працедавця, і повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 24 КЗпП).
Постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 визначено механізм повідомлення органів ДФС про прийнятих працівників. Підприємець подає повідомлення до органу ДФС за місцем обліку, як платника ЄСВ, до початку роботи працівника.
Держпраці наголошує, що підприємці під час оформлення трудових відносин із працівниками продовжують складати письмові трудові договори. На підставі трудового договору видають наказ про прийняття на роботу і повідомляють ДФС перед допуском працівника до роботи. Причому повідомити ДФС потрібно хоча б на день раніше допуску працівника до роботи.
А також читайте у е-журналі «Кадровик-01»:
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області
Повідомлення про прийняття працівника на роботу є важливим документом, який підтверджує факт укладення трудового договору між роботодавцем і працівником. Повідомлення про прийняття на роботу служить для формалізації процесу найму та є важливою складовою кадрового обліку. У цій статті ми розглянемо особливості повідомлення в ДФС про прийняття на роботу, чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу по цпх (договори цивільно-правового характеру), яка форма повідомлення про прийняття на роботу, чи передбачено штраф за неподання повідомлення про прийняття на роботу.
Часом обставини складаються так, що новоприйнятий працівник не вийшов на роботу. В такому випадку необхідно повідомити ДПС про анулювання повідомлення про прийняття на роботу. В які строки це необхідно зробити? Чи передбачена відповідальність за неподання скасовуючого повідомлення про прийняття на роботу?
На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2023, роз’яснюємо у статті.
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Тому відповідно до ст. 21 КЗпП ФОП мають укладати трудові договори з найманими працівниками
Працівника допускають до роботи лише після, зокрема ДФС про прийняття працівника на роботу. Під час заповнення повідомлення про прийняття на роботу з тих чи тих причин можна припуститися помилки. А чи можна та як її виправити?