Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що 01.01.2015 виключено з Кодексу законів про працю України (КЗпП) статтю 24-1, яка зобов’язувала ФОП реєструвати в службі зайнятості трудові договори з працівниками. Однак працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням працедавця, і повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 24 КЗпП).
Постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 визначено механізм повідомлення органів ДФС про прийнятих працівників. Підприємець подає повідомлення до органу ДФС за місцем обліку, як платника ЄСВ, до початку роботи працівника.
Держпраці наголошує, що підприємці під час оформлення трудових відносин із працівниками продовжують складати письмові трудові договори. На підставі трудового договору видають наказ про прийняття на роботу і повідомляють ДФС перед допуском працівника до роботи. Причому повідомити ДФС потрібно хоча б на день раніше допуску працівника до роботи.
А також читайте у е-журналі «Кадровик-01»:
- Суміщення, сумісництво і повідомлення ДФС
- Переоформлення з основного місця на роботу за сумісництвом: чи повідомляти ДФС?
- Договір підряду і повідомлення ДФС
- Повідомили ДФС, а працівник відмовився виходити на роботу
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області