Мінсоцполітики (лист від 13.07.2017 № 1907/0/101-17/284) нагадало, що посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу (ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III).
Окрім того, посадовим особам, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування понад 10 років, надають додаткову оплачувану відпустку тривалістю до 15 календарних днів.
Так, посадовим особам місцевого самоврядування, які мають стаж служби в цих органах 10 років, надають додаткову оплачувану відпустку тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року цю відпустку збільшують на 2 календарних дні за кожен наступний рік. Тривалість додаткової оплачуваної відпустки не може перевищувати 15 календарних днів (постанова КМУ від 27.04.1994 № 250).
Виникнення у посадової особи місцевого самоврядування права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість прямо залежить від наявності у неї відповідного стажу служби, а не від відпрацьованого часу у відповідному робочому році.
Тому надання додаткової відпустки певної тривалості, а також виплата грошової компенсації за невикористану відпустку при звільненні посадової особи місцевого самоврядування залежить лише від наявності у неї стажу служби в органах місцевого самоврядування, що дає право на надання вказаної відпустки, а не від відпрацьованого посадовою особою місцевого самоврядування часу у відповідному робочому році.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри