Чи включати до графіка відпусток мобілізованих працівників? Якщо так, то чи правильно вказувати у графах графіка «Місяць початку/закінчення відпустки» — «мобілізований»? Роз’яснює експерт з кадрового діловодства, експерт системи «Експертус Кадри» Ірина ПОТАПОВА.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) графіком відпусток на підприємстві, в установі, організації (далі — організація) визначається черговість їх надання працівникам.
Оскільки згідно зі статтею 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, які проходять військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, зберігається робоче місце (посада), такі працівники увільняються від роботи в організації. Час військової служби за призовом під час мобілізації буде зараховано до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, згідно з пунктом 2 частини першої статті 9 Закону про відпустки.
Оскільки при складанні графіка відпусток визначити наперед час проходження військової служби за призовом у зв’язку з мобілізацією неможливо (працівник може продовжити службу на умовах контракту), то включати таких працівників у графік відпусток недоцільно.
Після демобілізації працівника слід оформити доповнення до графіка відпусток, узгодивши початок і період відпустки, — з урахуванням інтересів виробництва, особистих інтересів працівника, можливості для відпочинку (ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки) і стажу для надання відпустки, набутого за час військової служби.
Матеріали системи «Експертус Кадри», що неодмінно стануть у пригоді при складанні графіка відпусток:
Розробляємо графік відпусток: крок за кроком
Право на отримання відпустки у зручний для час не означає, що працівник може використовувати право на відпустку на власний розсуд
Графіком відпусток передбачено надання відпустки всім працівникам одночасно двома частинами: чи правомірно
Самовільне використання працівником днів щорічної відпустки визнається прогулом
Чи включати мобілізованих працівників до графіка відпусток
Чи включати до графіка відпусток директора та сумісників
Прийнято нових працівників: чи потрібно вносити доповнення до графіка відпусток
Графік відпусток необхідно складати незалежно від кількості працівників