Інспектори праці довели правомірність штрафу в 320 тис грн у Верховному Суді

У лютому 2018 року поставлена крапка у спорі між органом контролю у сфері праці та підприємством, що не допустило інспектора праці до перевірки. Крапку поставив Верховний Суд.

Недопуск інспектора праці до здійснення контрольного заходу, перешкоджання в проведенні заходу контролю коштуватиме роботодавцю 320 тис. грн. Саме таку суму доведеться сплатити львівському підприємству — ТзОВ «Еней».

Інспектори праці довели правомірність штрафу в 320 тис грн у Верховному Суді Читайте також: Відповідальність за порушення законодавства про працю — 2018: підстави та розмір

Трохи історії. У 2017 році до Головного управління Держпраці у Львівській області надійшла ухвала Яворівського районного суду в межах кримінального провадження за статтею 172 Кримінального кодексу України про призначення позапланової перевірки на ТзОВ «Еней» щодо додержання трудового законодавства, зокрема оформлення трудових відносин.

На виконання рішення суду інспектори ГУ Держпраці у Львівській області  спільно з оперуповноваженими Яворівського відділу поліції відвідали ТзОВ «Еней» з метою проведення перевірки. Однак керівництво товариства відмовило у допуску до перевірки. Відтак 16 березня ГУ Держпраці у Львівській області відповідно до ст. 265 КЗпП за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин винесло постанову про застосування штрафної санкції у стократному розмірі мінімальної заробітної плати — 320 тисяч гривень.

Товариство звернулось до суду з позовом про скасування цієї постанови, мотивуючи тим, що вона була прийнята з порушенням норм чинного законодавства.

Судами усіх інстанцій, зокрема Львівським окружним адміністративним, Львівським апеляційним адміністративним і Верховним Судом відмовлено ТзОВ «Еней» в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що посадові особи Держпраці діяли в межах повноважень та у спосіб передбачений законом.

Рішення Верховного Суду є остаточним  та оскарженню не підлягає. Відтак, товариству таки доведеться сплатити 320 тисяч гривень штрафу.

Інспектори праці довели правомірність штрафу в 320 тис грн у Верховному Суді Пройдіть тест: Які документи може затребувати інспектор праці під час перевірки?

Держпраці наголошує: інспектор праці, як терорганів Держпраці, так і органів місцевого самоврядування, має право на проведення перевірки за наявності у нього службового посвідчення. Легітимність посвідчень інспекторів праці можна перевірити на сайті Державної служби України з питань праці. При цьому суб’єкти господарювання на вимогу інспектора повинні надати необхідні для перевірки документи.

Ірина Іванченко,
шеф-редактор системи «Експертус Кадри»,
журналів «Кадровик-01» та «Довідник секретаря та офіс-менеджера»

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді