Повернення до мирного життя

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Проблеми соціальної адаптації демобілізованих воїнів АТО, а саме їх працевлаштування, обговорювалися на прес-конференції директора Київського міського центру зайнятості з соціальними партнерами та журналістами в День військовослужбовця, яка відбулася 2 грудня в Київському міському центрі зайнятості в рамках «Декади зайнятості»

Коли країна переживає складні часи, на допомогу їй приходять люди, які відчувають свою відповідальність за її майбутнє. Саме такі люди стали на захист України, ставши учасниками бойових дій в зоні АТО. Але після демобілізації не всім з них легко повернутися до мирного життя. Загострене почуття відповідальності, нетерпимість до порушень та жага до справедливості  виділяють їх серед оточення. І це, на диво,  не завжди зрозуміло сприймається людьми, що живуть в мирному вимірі.

Проблеми соціальної адаптації демобілізованих воїнів АТО, а саме їх працевлаштування, обговорювалися на прес-конференції  директора Київського міського центру зайнятості Віктора Сухомлина з соціальними партнерами та журналістами в День військовослужбовця, яка пройшла 2 грудня в Київському міському центрі зайнятості в рамках «Декади зайнятості».

Директор центру розказав, що послуги столичної служби зайнятості отримали 466 бійців АТО, на обліку перебувають 422 особи. Це 2,5 % від загальної кількості, тих хто  перебуває на обліку. Для швидкого та якісного обслуговування демобілізованих в кожному центрі зайнятості визначений окремий спеціаліст, який пройшов відповідну підготовку та надає послуги саме цій категорії клієнтів.

Олександр Смолянінов, представник благодійного Фонду «Коло» (допомога захисникам вітчизни та їх сім’ям), розповів, що до працевлаштування демобілізовані стикаються з масою інших проблем. Це питання з підтвердження участі в бойових діях, юридичні питання майнового характеру, отримання земельних ділянок, виплат, надання психологічної допомоги. Саме цей вид допомоги фонд «Коло» надає і безробітним, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. На семінарах та тренінгах вони формують впевненість в собі, діляться порадами, як правильно поводитися під час зустрічей з роботодавцями.

За словами Олександра, загострене почуття справедливості та надто спокійне життя, інколи не дає можливості самореалізуватися вчорашнім бійцям. Декому з них дуже важко підпорядковуватися на старому місці роботи тим, хто не пройшов випробування в бойовій обстановці. Тому  певна частина демобілізованих бачить реалізацію своїх можливостей у відкритті власної справи та роботи на себе.  Олександр підкреслив, що підтримка цих прагнень принесе користь державі, тому що в обличчі нових підприємців економіка отримає сумлінних платників податків. 

Тему самозайнятості продовжила координатор Київської міської спілки ветеранів АТО Вікторія Кісіленко. Вона розказала, що можливість започаткування власного бізнесу цікавить багатьох киян, що звертаються після АТО до їх спілки. Віктор Сухомлин запевнив про інформаційну підтримку таких осіб, у разі звернення їх до центрів зайнятості. Він запропонував надавати контакти таких підприємців – початківців для висвітлення їх бізнесу на ресурсах центру зайнятості, популяризації їх досвіду в ЗМІ. Це, на думку директора, допоможе знайти їм нових клієнтів та надасть впевненість у власних можливостях.

В обговоренні взяв участь представник Київського міського військомату Юрій Мельник. Надана ним інформація стосувалася допомоги в укомплектуванні посад служби за контрактом. В районних центрах зайнятості, за результатами обговорення, буде розміщена інформація про контрактну службу. З відділом організації надання послуг роботодавцям  узгоджений порядок надання інформації  з умов прийому на службу за контрактом. Інформація про відповідні вакансії буде розміщуватися на інформаційних ресурсах Київського міського центру зайнятості.

На завершення зустрічі Директор центру зайнятості відповів на питання журналістів.

Паралельно з цією зустріччю в центрі зайнятості, в рамках Дня військовослужбовця, проходив ярмарок вакансій для демобілізованих воїнів АТО.  Свої вакансії пропонували 15 підприємств («Група 4 Сек’юрітас ЛТД», ТОВ «ЛДЦ» Адоніс плюс», Північний поштампт КМДУДППЗ «Укрпошта», КП «Промінь», «Київпастранс»ТРЕД №3 тощо). Серед запропонованих вакансій - менеджер (управитель) зі збуту, водій автотранспортних засобів, експедитор, кухар, охоронник, юрисконсульт, інженер та інші.

На зустріч з роботодавцями прийшли 74 демобілізованих воїна. Після завершення ярмарку представники благодійного фонду «Коло» провели для учасників ярмарку семінар «Навики пошуку роботи для ветеранів».

Статистична інформація від Київського міського центру зайнятості

  • З початку поточного року отримували послуги служби зайнятості 466 військовослужбовців із зони АТО, з них мали статус безробітного 422 особи. 
  • З початку поточного року на обліку в районних центрах зайнятості        м. Києва перебували  1,5 тис. безробітних осіб з інвалідністю.
  • Працевлаштовані за сприянням міської служби зайнятості близько 300 осіб  з інвалідністю, з них 32 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
  • Послуги столичної служби зайнятості отримали понад 53 тис. безробітних громадян, з них звернулися з початку року за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного майже 29 тис. осіб.
  • В поточному році знайшли роботу 17 600  громадян. З них за направленням міської служби зайнятості працевлаштувалося 12 тис. осіб.
  • На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 236 безробітних.
  • У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 3 800 осіб.
  • Професійне навчання за направлення служби зайнятості проходили 5,6 тис. безробітних.
  • Профорієнтаційні послуги отримали 95,5 тис. громадян, у тому числі 33,2 тис. осіб, які навчаються у навчальних закладах різних типів.
  • Ваучером на навчання та підвищення кваліфікації скористались 164 особи старше 45 років.
  • Продовжується пошук роботи для  17  тис. безробітних громадян, з яких більше 14 тис. отримують допомогу по безробіттю.

Більш детальну інформацію та фото Ви можете отримати у відділі інформації, зв’язків з громадськістю та ЗМІ, звернувшись за електронною адресою [email protected] , або за т/ф 537-60-88; 230-88-57.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • 10 районних центрів зайнятості.
  • Більш ніж 500 кваліфікованих спеціалістів.
  • Близько 7 467 актуальних вакансій.
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
81

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5988

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1012

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530547

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді