Заробітна плата понад 43 000 грн. Київський міський центр зайнятості назвав найбільш оплачувану професію в столиці.
Відповідно до інформації, наданої роботодавцями Київському міському центру зайнятості (далі — КМЦЗ), професія директора департаменту (за Класифікатором професій) наразі є найбільш оплачуваною у столиці.
Знайти правильну назву професії у Класифікаторі професій
Працівник, що обіймає таку посаду на державному або приватному підприємстві, може розраховувати на заробітну плату понад 43 000 грн. Найвищим є рівень зарплат у сфері телекомунікацій та банківської діяльності. Оплата праці таких топ-менеджерів мінімум втричі перевищує середню зарплату в Києві.
Водночас КМЦЗ зазначає, що в умовах економічного зростання є дефіцит досвідчених керівників у столичних компаніях. Попит не задовольняє пропозицію.
Нагадуємо, що реформа державної служби, розпочата 2016 року прийняттям Закону України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу», передбачає відкритий конкурс на керівні посади у держустановах та підприємствах державної форми власності.
Нині в державних установах проводяться десятки кадрових конкурсів. Громадяни з усієї країни, що відповідають професійним вимогам вакансій, можуть пропонувати свою кандидатуру.
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.