Депутати хочуть з 1 січня 2020 року скасувати Кодекс законів про працю
Нова влада завзято узялася за реформи. Під прицілом — Кодекс законів про працю України 1971 року. Ми вже писали, що Президент вимагає прийняти Трудовий кодекс до нового року.
29.08.2019 Верховна Рада зареєструвала проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР та УРСР на території України (реєстр. № 1075).
Коли до вас прийде інспектор праці ➤➤➤
Законопроєкт скасовує дію на території України законодавства СРСР та УРСР, крім тих актів, що пов’язані зі здобуттям Україною незалежності та іншими важливими питаннями (адміністративно-територіальний устрій, державний кордон України, міжнародні зобов’язання), а також організаційно-розпорядчих та індивідуальних актів. Зокрема, депутати пропонують застосовувати Житловий кодекс УРСР та Кодекс України про адміністративні правопорушення тимчасово, до 30 вересня 2020 року. Законопроєкт визнає такою, що втратила чинність, постанову ВРУ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.1991 1545-ХІІ.
Цікаво, що маючи намір остаточно декомунізувати радянське законодавство, депутати забули в законопроєкті про КЗпП, прийнятий у 1971 році. У переліку законів, які тимчасово застосовуватимуть до прийняття відповідних законів України, КЗпП також відсутній. Імовірно, новий Трудовий кодекс таки приймуть до кінця 2019 року. А як же перехідний період, щоб роботодавці і працівники підготувалися до змін?
Ірина Житкова
головний редактор Експертус: Кадри
Олена Коноваловазаступник директора Департаменту з питань праці — начальник відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці За пів року інспектори праці оштрафували ваших колег на 1 млн 100 тис. грн. Дізнайтеся, за що найчастіше карали грошима у І півріччі 2019 року.
Уряд під проводом Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля підготував оновлений проєкт нового Трудового кодексу - Закону про працю. Пропонуємо ознайомитися із текстом, що передали на узгодження до СПО профспілок
Трудовий договір — тільки письмовий, графік відпусток за — бажанням, 30 к. д. відпустки без збереження зарплати, додаткова угода про звільнення... Дізнайтеся, які ще новації заклав Уряд у проєкті Закону «Про працю», що має замінити КЗпП
Тимофій Милованов — про випробування, строкові договори, звільнення вагітних, примусову роботу, скасування пільг, знищення профспілок у законопроекті «Про працю».
Основним предметом обговорення Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу у травні стали технічні коментарі, надані експертами Міжнародної організації праці. Тож розглянемо, яких ще змін зазнав Трудовий кодекс
Трудовий кодекс України прийнято Верховною Радою у першому читанні 5 листопада 2015 року. Проект Трудового кодексу нині доопрацьовується Робочою групою Верховної Ради, до складу якої входять експерти журналу «Кадровик-01». Із текстом прийнятого за основу Парламентом проекту Трудового кодексу ви можете ознайомитися на нашому порталі