Відповідь на запитання керівника комунальної установи надало Управління Держпраці у Черкаській області.
Взірцева колекція кадровика:
Робочий час та час відпочинку водіїв регулює Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Мінтрансзв’язку від 07.06.2010 № 340 (далі — Положення № 340).
Зокрема, Положення № 340 передбачає нормальну тривалість робочого часу водіїв, яка не повинна перевищувати 40 годин на тиждень.
Якщо за умовами роботи не може бути додержана встановлена тривалість робочого часу, допускають запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.
Положення № 340 визначає, що при підсумованому обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) не може перевищувати 10 годин. При тривалих простоях, очікуваннях у транспортному засобі чи на робочому місці або якщо водію необхідно доїхати до місця відпочинку, тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин.
Відтак, вважає Управління Держпраці, вказаний нормативний документ не передбачає цілодобового режиму водіїв.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.