Відповідь на запитання керівника комунальної установи надало Управління Держпраці у Черкаській області.
Взірцева колекція кадровика:
Робочий час та час відпочинку водіїв регулює Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Мінтрансзв’язку від 07.06.2010 № 340 (далі — Положення № 340).
Зокрема, Положення № 340 передбачає нормальну тривалість робочого часу водіїв, яка не повинна перевищувати 40 годин на тиждень.

Якщо за умовами роботи не може бути додержана встановлена тривалість робочого часу, допускають запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.
Положення № 340 визначає, що при підсумованому обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) не може перевищувати 10 годин. При тривалих простоях, очікуваннях у транспортному засобі чи на робочому місці або якщо водію необхідно доїхати до місця відпочинку, тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин.
Відтак, вважає Управління Держпраці, вказаний нормативний документ не передбачає цілодобового режиму водіїв.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри

У виробничому календарі на квітень 2025 ви знайдете кількість робочих і вихідних днів, а також зможете легко визначити норму робочого часу у квітні 2025. Він допоможе правильно розрахувати тривалість робочого часу та не пропустити важливі кадрові звіти. Збережіть собі — зручно для планування, красиво для робочого столу! 😊
Календар кадровика допоможе точно визначити норму та тривалість робочого часу у березні 2025 року та вдало організувати робочі дні. Окрім цього, він стане у пригоді для підготовки кадрових звітів у березні 2025 року та чудово доповнить робочий стіл вашого комп’ютера
Календар допоможе легко розрахувати норму робочого часу у лютому 2025 року, спланувати графіки та врахувати важливі дати. Естетичний дизайн заставок для робочого столу стане чудовим доповненням до робочого настрою та надихатиме на продуктивність.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.