За три квартали 2019 року майже 8 тис. осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва отримали санаторно-курортне лікування за кошти Фонду.
Фонд соціального страхування України розповів про дії потерпілого від нещасного випадку на виробництві, якому висновком МСЕК визначена потреба в санаторно-курортному лікуванні.

Наказ про надання додаткової відпустки для лікування працівнику з інвалідністю, який є потерпілим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання
Для отримання путівки на санаторне лікування за кошти Фонду особа з інвалідністю має звернутись до відділення ФССУ за місцем зберігання його справи про страхові виплати та подати:
- заяву встановленої форми;
- висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні;
- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою № 070/о (термін дії довідки 12 місяців з дати видачі);
- індивідуальну програму реабілітації (за наявності);
- копію паспорта потерпілого та особи, яка його супроводжує, якщо таку потребу визначено висновком МСЕК.
Особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу.
ФСС також наголошує, що забезпечує санаторно-курортним лікуванням у поточному році, якщо особа з інвалідністю:
- перебувала на обліку;
- надавала відповідну заяву на 2019 рік.
Дізнайтеся, як позначати у табелі додаткову відпустку на час санаторно-курортного лікування інваліду, який дістав ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку на виробництві
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату скорочення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України