Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадало, що Україна ратифікувала Конвенцією Міжнародної організації праці № 140 «Про оплачувані учбові відпустки» 1974 року, відповідно до якої працівники, які навчаються без відриву від роботи, мають право на оплачувану навчальну відпустку. Ця норма закріплена й деталізована у Кодексі законів про працю України (далі — КЗпП) та Законі України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
Порядок оформлення навчальної відпустки
Держпраці звертає увагу, що додаткові навчальні відпустки надають протягом навчального, а не календарного чи робочого року (ч. 6 ст. 216 КЗпП), а її тривалість залежить від рівня акредитації навчального закладу, форми навчання (вечірня, заочна) та курсу, на якому працівник навчається.
На відміну від щорічних відпусток, відпустку у зв’язку з навчанням не розділяють на частини, не переносять на інший період, не продовжують на святкові й неробочі дні. Якщо навчальна відпустка збігається зі щорічною, то останню переносять на інший період (п. 4 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).
Управління Держпраці також відзначає, що щорічні відпустки за бажанням працівників можна приєднувати до навчальних. Окрім цього, працівникам, які навчаються та бажають приєднати відпустку до додаткової навчальної, щорічні відпустки, за їхнім бажанням, надають повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на підприємстві (ст. 212 КЗпП, ст. 10 Закону № 504).
За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області