З кваліфікаційних вимог до керівників виконавчих органів ОМС виключили вимогу про післядипломну освіту в галузі знань «Державне управління». Затверджені в органі місцевого самоврядування посадові інструкції треба оновити.

НАДС наказом від 07.11.2019 № 203 затвердив нові Типові професійно-кваліфікаційні характеристики посадових осіб місцевого самоврядування (далі — ПКХ).
Як добирати посади в ОМС ➤
Насамперед ПКХ привели у відповідність до законодавства України:
- в розділах «Повинен знати» замість Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», що втратив чинність, включено Закон України «Про запобігання корупції»;
- кваліфікаційні вимоги доповнено вимогою щодо вільного володіння державною мовою. Натомість виключено вимоги про післядипломну освіту в галузі знань «Державне управління» для керівних посад.
Дізнайтеся, чи потрібен сертифікат з української мови особі, що понад 10 років працює в ОМС
Також НАДС доповнили ПКХ кваліфікаційними характеристиками Головного державного соціального інспектора, соціального інспектора, державного соціального інспектора.
НАДС рекомендує ОМС при розробці посадових інструкцій керуватися новими Типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками.
До того ж Типові професійно-кваліфікаційні характеристики посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом Головдержслужби від 29.12.2009 № 406, втратили чинність.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус: Кадри
Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
Дізнайтеся кому саме надається додаткова відпустка, які умови її отримання, а також тривалість та особливості перенесення.
Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
При прийнятті особи на державну службу їй обчислюють стаж державної служби. Цей стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки