Херсонські підприємства оштрафували на 20 млн грн

Перевірки Держпраці тривають.

Херсонські підприємства оштрафували на 20 млн грн


Головне управління Держпраці у Херсонській області активно веде роботу з детінізації праці найманих працівників.

Протягом 10 місяців 2019 року державні інспектори встановили 99 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю без її належного оформлення.

Наразі з порушеннями працювало 545 осіб, а саме:

За той самий період, фахівці Держпраці провели 35 інспекційних відвідувань фізичних осіб, за результатами яких встановлено факти зайнятості у неформальному секторі, які використовували працю 189 найманих працівників без належно оформлених трудових відносин.

Управління Держпраці у Херсонській області наклало штрафних санкцій на загальну суму 20 млн 458 тис. 800 грн за фактичний допуск працівників до роботи без належного оформлення трудового договору. Більшість справ щодо неоформлених трудових відносин все ще знаходяться у процесі розгляду.

Херсонські підприємства оштрафували на 20 млн грнДізнайтеся, чи обов’язково в наказі про прийняття зазначати розмір посадового окладу

Держпраці наголошує, щоб уникнути штрафу у 30 МЗП за кожного неоформленого працівника, роботодавець має виконати такі дії:

  • укласти з працівником трудовий договір,
  • повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну
  • заробітну плату в повному обсязі,
  • сплачувати за працівника єдиний соціальний внесок.

За інформацією Головного управління Держпраці у Херсонській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27186

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10136

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26990

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді