МОЗ продовжує реформування та вдосконалення системи охорони здоров’я, зокрема надання кардіологічної допомоги населенню та розвитку кадрового потенціалу. З цією метою приводить нормативні документи у відповідність із міжнародними протоколами та вітчизняним законодавством. Так, наказом від 27.11.2019 № 2347 МОЗ уніс зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 78 «Охорона здоров’я» (далі — ДКХП Випуск 78).
Внесені зміни до підрозділу «Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології)» розділу «Професіонали». Зокрема, кваліфікаційна характеристика професії лікар-кардіолог викладена у новій редакції, яка конкретизує завдання та обов’язки саме кардіологічними питаннями. Кваліфікаційна характеристика також розширює коло знань, які повинні мати спеціалісти на цій посаді, та спеціалізує кваліфікаційні вимоги, необхідні для роботи лікарі-кардіолога.
Колеги запитують, чи обов’язково використовувати ДКХП
До ДКХП Випуск 78 також додали кваліфікаційні характеристики професій лікарів-кардіологів за спеціальностями:
- лікаря-кардіолога дитячого;
- лікаря-ревматолога дитячого;
- лікаря-кардіолога-
електрофізіолога; - лікаря-кардіолога інтервенційного.
Підвищувати кваліфікацію лікарі мають не тільки на курсах, передатестаційних циклах тощо, а безперервно. Таки вимоги встановлює постанова КМУ «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я» від 28.03.2018 № 302. Зміни також приводять це питання у відповідність: у розділі «Професіонали» ДКХП Випуск 78 слова та знаки «Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо)» відтепер замінили на «Безперервний професійний розвиток».
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри