План роботи відділу кадрів 2020
Міністр Кабміну Дмитро Дубілет повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що в Україні найдорожче в Європі кадрове адміністрування. Один співробітник коштує у Німеччині — 40 центів, в Угорщині — 60 центів, а в Україні — більше 2-х доларів. Це означає, що Україна і тут програє європейським країнам. Коли який-небудь інвестор буде думати, відкрити офіс у нас або, скажімо, у Польщі, він братиме до уваги ці витрати.
Наприклад, багато часу у компаній йде на взаємодію з військкоматами.
Пан Міністр зауважив: «За законом великі компанії повинні мати спеціальних співробітників, які ведуть облік військовозобов’язаних. Вони знаходяться у постійній кореспонденції з військкоматами по всій країні, повідомляючи їх про будь-яку зміну статусу своїх співробітників. Всі ці листування з військкоматами, звісно, у паперовій формі. Тільки папір, тільки хардкор. Але проблема тут не стільки в папері, скільки в тому, що вся інформація, яку військкомати вимагають у бізнесу, у держави вже є».
Дізнайтеся, як підприємства будуть переходити від паперових трудових книжок до електронних
Дмитро Дубілет: «Я розраховую, що незабаром ми зможемо домогтися того, що військкомати не мучитимуть бізнес цими запитами. Єдине, де взаємодія військкоматів і бізнесу можна залишити — це питання бронювання (там теж є проблеми) і, можливо, якихось навчань. Військкомати, трудові книжки, лікарняні та багато інших аспектів — все це має бути максимально спрощено. Прагнемо, щоб вартість супроводу співробітника була, як у Німеччині.»
Редакція системи «Експертус Кадри» підтримує позицію Дмитра Дубілета. Справді, держава забагато своїх обов’язків перекладає на бізнес. Щонайперше — військовий облік.
Так, кадровики повинні:
- перевіряти при прийнятті на роботу у кандидатів військово-облікові документи;
- оформлювати особові картки (типова форма № П-2) на військовозобов’язаних і призовників;
- повідомляти військкомати про зміни облікових даних військовозобов’язаних;
- вести журнал обліку результатів перевірок стану військового обліку призовників і військовозобов’язаних;
- подавати до військкоматів списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць;
- оповіщувати військовозобов’язаних та призовників про їх виклик до військових комісаріатів;
- повідомляти військкомати про посадових осіб, військовозобов’язаних та призовників, які порушили правила військового обліку;
А ще військкомати перевіряють, чи є у кадровика план роботи з військового обліку. І що найприкріше — штрафують, притягують до адміністративної відповідальності.
ПС. Допоки позитивні пропозиції не втілили в життя, перевірте, чи всі заходи з військового обліку ви спланували, як того жадає військкомат.
План роботи з військового обліку військовозобов’язаних і призовників 2020