Уряд хоче скасувати у 2020 році обов’язок підприємств вести військовий облік

Дмитро Дубілет: «Незабаром ми зможемо домогтися того, що військкомати не мучитимуть бізнес запитами».

Уряд хоче скасувати у 2020 році обов’язок підприємств вести військовий облік

План роботи відділу кадрів 2020

Міністр Кабміну Дмитро Дубілет повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що в Україні найдорожче в Європі кадрове адміністрування. Один співробітник коштує у Німеччині — 40 центів, в Угорщині — 60 центів, а в Україні — більше 2-х доларів. Це означає, що Україна і тут програє європейським країнам. Коли який-небудь інвестор буде думати, відкрити офіс у нас або, скажімо, у Польщі, він братиме до уваги ці витрати.

Наприклад, багато часу у компаній йде на взаємодію з військкоматами.

Пан Міністр зауважив: «За законом великі компанії повинні мати спеціальних співробітників, які ведуть облік військовозобов’язаних. Вони знаходяться у постійній кореспонденції з військкоматами по всій країні, повідомляючи їх про будь-яку зміну статусу своїх співробітників. Всі ці листування з військкоматами, звісно, у паперовій формі. Тільки папір, тільки хардкор. Але проблема тут не стільки в папері, скільки в тому, що вся інформація, яку військкомати вимагають у бізнесу, у держави вже є».

Уряд хоче скасувати у 2020 році обов’язок підприємств вести військовий облікДізнайтеся, як підприємства будуть переходити від паперових трудових книжок до електронних

Дмитро Дубілет: «Я розраховую, що незабаром ми зможемо домогтися того, що військкомати не мучитимуть бізнес цими запитами. Єдине, де взаємодія військкоматів і бізнесу можна залишити — це питання бронювання (там теж є проблеми) і, можливо, якихось навчань. Військкомати, трудові книжки, лікарняні та багато інших аспектів — все це має бути максимально спрощено. Прагнемо, щоб вартість супроводу співробітника була, як у Німеччині.»

Редакція системи «Експертус Кадри» підтримує позицію Дмитра Дубілета. Справді, держава забагато своїх обов’язків перекладає на бізнес. Щонайперше — військовий облік.

Так, кадровики повинні:

А ще військкомати перевіряють, чи є у кадровика план роботи з військового обліку. І що найприкріше — штрафують, притягують до адміністративної відповідальності.

ПС. Допоки позитивні пропозиції не втілили в життя, перевірте, чи всі заходи з військового обліку ви спланували, як того жадає військкомат.

План роботи з військового обліку військовозобов’язаних і призовників 2020

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
2959

Відповідальний за військовий облік: кого призначати

Військовий облік на підприємстві здійснюється відповідальною посадовою особою. Як призначати відповідального за ведення військового обліку на підприємстві, в установі, організації? Відповідь знайдете у статті.
66671

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

Необхідно скласти посадову інструкцію відповідального за військовий облік на підприємстві, але не знаєте з чого почати? Ми підготували для вас зразок посадової інструкції відповідального за військовий облік. Залишилось тільки скачати.
64902

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
286854

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді