Основні зміни у законодавстві про працю 2019
Мінекономіки оприлюднило проект розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, плану дій щодо підвищення позиції України в рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» («Doing Business») та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».
Мінекономіки планує спростити умови ведення господарської діяльності у всіх сферах, систему ліцензування, подання звітності.
Які плани в Уряду у сфері трудових відносин?
Скасують повідомлення ДФС про прийняття на роботу. Для цього в І кварталі 2020 року Мінфін та Мінекономіки мають підготувати проект закону про внесення змін в частину 3 статті 24 КЗпП та в статтю 13 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». А також підготувати проект постанови про скасування постанови КМУ від 17.06.2015 № 413.
➤➤ Прийняття на роботу: від перевірки особистих документів до оформлення трудової книжки
Скасують передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів та запровадять відповідальність за випуск на лінію транспортних засобів, які не пройшли щозмінного огляду. В І кварталі 2020 року Мінінфраструктури має розробити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу».
Термін проведення періодичних медичних оглядів водіїв транспортних засобів планують збільшити з 1 до 5 років. Для цього в І кварталі 2020 року МОЗ, МВС, Мінінфраструктури мають підготувати зміни до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80.
➤➤ Медичний огляд працівників: практичні аспекти проведення
Актуалізують механізм державного регулювання кваліфікаційних характеристик та вимог до професій. В ІІ кварталі 2020 року Мінсоцполітики та Мінекономіки повинні розробити та внести на розгляд КМУ проект Закону України «Про внесення змін до трудового законодавства щодо встановлення рекомендаційного характеру кваліфікаційної характеристики та лише за відсутності професійного стандарту».
Врегулюють питання необґрунтовано завищеного мінімального розміру заробітної плати для отримання дозволу на працевлаштування іноземців. В ІІ кварталі 2020 року Мінсоцполітики та Мінекономіки мають розробити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення», який встановить мінімальний розмір зарплати для більшості категорій іноземців у розмірі не менше однієї мінімальної заробітної плати, а для іноземних високооплачуваних професіоналів у розмірі не менше як десять мінімальних заробітних плат.
За інформацією Мінекономіки