Систему вищої освіти чекають зміни

KPI в контрактах лекторів, зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти, впровадження дуальної освіти.

Систему вищої освіти чекають зміни

Як надати навчальну відпустку

18.12.2019 ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» (законопроект № 2299).

Закон:

  • уточнює визначення окремих термінів;
  • спрощує процедуру ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
  • переосмислює статус національного закладу вищої освіти, зміцнює статус дослідницького університету і посилює вимоги для його надання;
  • створює умови для розвитку міждисциплінарних програм, освітніх програм спільного та подвійного диплому;
  • унормовує дуальну форму здобуття вищої освіти;
  • встановлює вимоги до провадження освітньої діяльності за так званими регульованими професіями;
  • удосконалює структуру закладів вищої освіти;
  • упорядковує діяльність відокремлених структурних підрозділів;
  • удосконалює умови прийому на навчання до закладів вищої освіти, зокрема враховує здобутки вступників на міжнародних олімпіадах, розширює доступ до вищої освіти для осіб — учасників бойових дій, а також для військовослужбовців військової служби за контрактом;
  • врегульовує питання про прийом на навчання іноземних громадян.

З керівниками вишів, яких надалі обиратимуть на посади, підпишуть контракти із зазначенням цільових показників ефективності (KPI), строками їхнього виконання та механізмами перевірки. МОН формуватиме KPI на базі програм кандидатів, які ті подаватимуть в пакетах документів на конкурс. Цілі в програмах керівників вишів стануть індикаторами ефективності, а невиконання програм — підставою для розірвання контракту.

Кадрові звіти — 2020СКАЧАТИ таблицю

Також закон виключає поняття «диплом державного зразка» та пропонує вишам видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою. Однак видавати дипломи заклад зможе лише за освітніми програмами, акредитованими НАЗЯВО, іноземними або незалежними українськими акредитаційними агенціями.

За інформацією МОН

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41159

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19207

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді