Систему вищої освіти чекають зміни

KPI в контрактах лекторів, зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти, впровадження дуальної освіти.

Систему вищої освіти чекають зміни

Як надати навчальну відпустку

18.12.2019 ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» (законопроект № 2299).

Закон:

  • уточнює визначення окремих термінів;
  • спрощує процедуру ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
  • переосмислює статус національного закладу вищої освіти, зміцнює статус дослідницького університету і посилює вимоги для його надання;
  • створює умови для розвитку міждисциплінарних програм, освітніх програм спільного та подвійного диплому;
  • унормовує дуальну форму здобуття вищої освіти;
  • встановлює вимоги до провадження освітньої діяльності за так званими регульованими професіями;
  • удосконалює структуру закладів вищої освіти;
  • упорядковує діяльність відокремлених структурних підрозділів;
  • удосконалює умови прийому на навчання до закладів вищої освіти, зокрема враховує здобутки вступників на міжнародних олімпіадах, розширює доступ до вищої освіти для осіб — учасників бойових дій, а також для військовослужбовців військової служби за контрактом;
  • врегульовує питання про прийом на навчання іноземних громадян.

З керівниками вишів, яких надалі обиратимуть на посади, підпишуть контракти із зазначенням цільових показників ефективності (KPI), строками їхнього виконання та механізмами перевірки. МОН формуватиме KPI на базі програм кандидатів, які ті подаватимуть в пакетах документів на конкурс. Цілі в програмах керівників вишів стануть індикаторами ефективності, а невиконання програм — підставою для розірвання контракту.

Кадрові звіти — 2020СКАЧАТИ таблицю

Також закон виключає поняття «диплом державного зразка» та пропонує вишам видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою. Однак видавати дипломи заклад зможе лише за освітніми програмами, акредитованими НАЗЯВО, іноземними або незалежними українськими акредитаційними агенціями.

За інформацією МОН

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
22220

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
42

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
138281

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
575045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді