Порядок обрання та відставки суддів планують змінити

Суддя зможе подати у відставку лише після 10 років роботи суддею.

Порядок обрання та відставки суддів планують змінити

13.12.2019 у ВРУ депутати від політичної партії «Слуга народу» зареєстрували проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (законопроект № 2597).

Депутати пропонують зарахувати до стажу роботи на посаді судді весь фактично наявний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності), що надає право для обрання (призначення) на посаду судді, який має особа на момент такого обрання (призначення), але не більш ніж десять років.

Подати заяву про відставку суддя зможе, якщо матиме стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, з яких безпосередній період роботи суддею в Україні має становити не менше десяти років із дня зарахування його до штату відповідного суду.

Інтерактивні тести для кадровика

Законопроект обмежує суддів в одержанні нагород. Суддя до звільнення з посади або припинення його повноважень може бути нагороджений виключно державними нагородами. Суддя може бути нагороджений іншими крім державних нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов'язаних із ризиком для життя

Автори законопроекту вважають, законопроект у разі його прийняття вирішить проблему дискримінації суддів, визначить єдині підходи для розуміння нормативного регулювання відносин у сфері здійснення обрахунку стажу роботи на посаді судді.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5461

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41076

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19186

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96835

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді