Міністерство соціальної політики України наказом від 21.10.2015 № 1022 затвердило приклади обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням
Міністерство соціальної політики України наказом від 21.10.2015 № 1022 затвердило приклади обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
Означеним наказом наведені приклади розділено на три розділи.
В першому розділі розглянуто приклади для розрахунку виплат за страхуванням на випадок безробіття. Тут, зокрема, зазначено приклади розрахунку допомоги по безробіттю:
- внутрішньо переміщеній особі, останнє місце роботи, якої знаходиться на тимчасово окупованій території України, та в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутня інформація про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- особі, яка до реєстрації в службі зайнятості виконувала роботи (надавала послуги) за цивільно-правовими договорами;
- особі, яка перед звільненням з останнього місця роботи перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- особі, яка до реєстрації в службі зайнятості проходила військову службу.
У другому розділі наведено приклади для розрахунку виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. В розділі, зокрема, наведено приклади визначення розрахункового періоду, а також суми щомісячної страхової виплати при різних відсотках втрати професійної працездатності.
У третьому розділі наведено приклади для розрахунку виплат для призначення допомоги по вагітності та пологах, допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця. Наведено, зокрема, приклади визначення розрахункового періоду для оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства та для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності в залежності від дати прийняття на роботу та дати настання страхового випадку.
Підготувала Ольга Савченко,
редактор-експерт «Експертус Кадри»
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.