Міністерство соціальної політики України наказом від 21.10.2015 № 1022 затвердило приклади обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
Означеним наказом наведені приклади розділено на три розділи.
В першому розділі розглянуто приклади для розрахунку виплат за страхуванням на випадок безробіття. Тут, зокрема, зазначено приклади розрахунку допомоги по безробіттю:
- внутрішньо переміщеній особі, останнє місце роботи, якої знаходиться на тимчасово окупованій території України, та в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутня інформація про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- особі, яка до реєстрації в службі зайнятості виконувала роботи (надавала послуги) за цивільно-правовими договорами;
- особі, яка перед звільненням з останнього місця роботи перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- особі, яка до реєстрації в службі зайнятості проходила військову службу.
У другому розділі наведено приклади для розрахунку виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. В розділі, зокрема, наведено приклади визначення розрахункового періоду, а також суми щомісячної страхової виплати при різних відсотках втрати професійної працездатності.
У третьому розділі наведено приклади для розрахунку виплат для призначення допомоги по вагітності та пологах, допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця. Наведено, зокрема, приклади визначення розрахункового періоду для оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства та для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності в залежності від дати прийняття на роботу та дати настання страхового випадку.
Підготувала Ольга Савченко,
редактор-експерт «Експертус Кадри»