Законопроект «Про працю» зареєстрували у Парламенті за № 2708.
Уряд схвалив законопроект «Про працю» 27 грудня 2019 року, і вже наступного дня, 28.12.2019 подав його до Верховної Ради.
СКАЧАТИ ТЕКСТ ЗАКОНОПРОЕКТУ ➤
Очікується, що Парламент розгляне законопроект за спрощеною процедурою, а сам закон набере чинності за 6 місяців з дня опублікування.
Законопроект передбачає, що трудові договори будуть укладатися лише у письмовій формі, а всі зміни умов трудового договору будемо оформлювати додатковими угодами. Навіть, щоб звільнити працівника, доведеться оформити додаткову угоду.
Дізнайтеся, як зміниться кадрова робота у 2020 році
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.
Уряд має затвердити типові форми для трудового договору і додаткової угоди. Вже можна стверджувати, що ці два документи стануть основою кадрового документообігу в 2020 році.
КЗпП кане в Літу, як і Закон «Про відпустки», коли вступить в дію новий Закон «Про працю».
Зауважимо: профспілки вважають, що законопроект «Про працю» не узгоджується з Конвенціями міжнародної організації праці, ратіфикованими Україною, і більше того порушує Конституцію.
Ірина Іванченко
шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри
Уряд під проводом Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля підготував оновлений проєкт нового Трудового кодексу - Закону про працю. Пропонуємо ознайомитися із текстом, що передали на узгодження до СПО профспілок
Трудовий договір — тільки письмовий, графік відпусток за — бажанням, 30 к. д. відпустки без збереження зарплати, додаткова угода про звільнення... Дізнайтеся, які ще новації заклав Уряд у проєкті Закону «Про працю», що має замінити КЗпП
Тимофій Милованов — про випробування, строкові договори, звільнення вагітних, примусову роботу, скасування пільг, знищення профспілок у законопроекті «Про працю».
Основним предметом обговорення Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу у травні стали технічні коментарі, надані експертами Міжнародної організації праці. Тож розглянемо, яких ще змін зазнав Трудовий кодекс
Трудовий кодекс України прийнято Верховною Радою у першому читанні 5 листопада 2015 року. Проект Трудового кодексу нині доопрацьовується Робочою групою Верховної Ради, до складу якої входять експерти журналу «Кадровик-01». Із текстом прийнятого за основу Парламентом проекту Трудового кодексу ви можете ознайомитися на нашому порталі