17 грудня Профспілки працівників агропромислового комплексу України разом із фермерами, підприємцями, самозайнятими особами та представниками політичних сил протестували з метою відкликання законопроектів щодо запровадження ринку землі «Ні - розпродажу України!» та виступали проти лібералізації трудового законодавства.
Акція розпочалася о 9.00 імпровізованим мітингом на Майдані Незалежності в Києві, де керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа озвучив вимоги профспілок та Заяву Генеральної асамблеї Пан’європейської регіональної ради на захист прав профспілок в Україні.
На мітингу також виступили представники різних профспілок, зокрема:
заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий,
заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець,
заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін та ін.
У своїх промовах вони закликали учасників акції та представників профспілок надати солідарну підтримку аграріям і представникам інших громадських організацій, які виступають проти намагань влади зруйнувати Україну, як соціальну та правову державу.
4,5 тис. спілчан пройшли урядовим кварталом до Верховної ради України скандуючи протестні гасла. Біля будівлі ВРУ мітингарі приєднались до інших протестувальників – фермерів, підприємців, самозайнятих та представників політичних сил.
На площі Конституції виступили:
заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий,
голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш,
представник Профспілки авіабудівників України — інженер ДП "Антонов" Людмила Скосарєва,
представник Профспілки працівників освіти і науки України — в.о. голови первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету ім. Івана Франка Юліан Бек,
голова профкому шахти "Червоноградська" ДП "Львіввугілля" Павло Євтушок,
заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець та ін.
запис виступу заступника Голови ФПУ Євгена Драп’ятого
На думку профспілок законопроект, що готується Урядом для внесення на розгляд до ВРУ є спробою руйнації конституційних основ трудового законодавства. Положення законопроекту нехтують міжнародними актами, ратифікованими Україною, та містять прямі ознаками примусової праці.
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату скорочення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
На підприємстві склалася ситуація, що директор захворів або екстрено виїхав. Проєкт документа підготували і погодили. Переробити його вже не можна. Що роботи?
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.