4,5 тис. профспілкових активістів ФПУ протестували проти лібералізації КЗпП

17 грудня Профспілки працівників агропромислового комплексу України разом із фермерами, підприємцями, самозайнятими особами та представниками політичних сил протестували з метою відкликання законопроектів щодо запровадження ринку землі «Ні - розпродажу України!» та виступали проти лібералізації трудового законодавства.

4,5 тис. профспілкових активістів ФПУ протестували проти лібералізації КЗпП


Акція розпочалася о 9.00 імпровізованим мітингом на Майдані Незалежності в Києві, де керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа озвучив вимоги профспілок та Заяву Генеральної асамблеї Пан’європейської регіональної ради на захист прав профспілок в Україні.

На мітингу також виступили представники різних профспілок, зокрема:

  • заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий,
  • заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець,
  • заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін та ін.

У своїх промовах вони закликали учасників акції та представників профспілок надати солідарну підтримку аграріям і представникам інших громадських організацій, які виступають проти намагань влади зруйнувати Україну, як соціальну та правову державу.

4,5 тис. спілчан пройшли урядовим кварталом до Верховної ради України скандуючи протестні гасла. Біля будівлі ВРУ мітингарі приєднались до інших протестувальників – фермерів, підприємців, самозайнятих та представників політичних сил.

На площі Конституції виступили:

  • заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий,
  • голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш,
  • представник Профспілки авіабудівників України — інженер ДП "Антонов" Людмила Скосарєва,
  • представник Профспілки працівників освіти і науки України — в.о. голови первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету ім. Івана Франка Юліан Бек,
  • голова профкому шахти "Червоноградська" ДП "Львіввугілля" Павло Євтушок,
  • заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець та ін.

запис виступу заступника Голови ФПУ Євгена Драп’ятого

На думку профспілок законопроект, що готується Урядом для внесення на розгляд до ВРУ є спробою руйнації конституційних основ трудового законодавства. Положення законопроекту нехтують міжнародними актами, ратифікованими Україною, та містять прямі ознаками примусової праці.

За інформацією прес-центру ФПУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5460

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41074

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19186

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96831

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді