Як ми повідомляли, 28.12.2019 Верховна рада зареєструвала урядовий законопроект «Про працю». Проте офіційний текст з’явився 03.01.2020, і з ним можна ознайомитися. Проект закону «Про працю» складають 98 статей.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов справедливо зазначає, що сучасне трудове право містить безліч підзаконних нормативно-правових актів. Їх норми нерідко суперечать один одному. Така «трудова бюрократія» суттєво ускладнює застосування трудового законодавства як для роботодавця, так і для захисту прав працівників.
Автори законопроекту вважають, що реформа та лібералізація трудового законодавства забезпечить рівність сторін трудового договору, підвищить конкурентоспроможність бізнесу та дозволити йому вийти на нові ринки, збільшить приток інвестицій, запровадять сучасні форми трудової зайнятості (дистанційна праця, сезонна праця, гнучкий робочий час та ін.).
Законопроект «Про працю» стосується соціально-трудової сфери. Тому потрібно проконсультуватися з репрезентативними всеукраїнськими об’єднаннями профспілок та організацій роботодавців на національному рівні, а також Уповноваженим ВРУ з прав людини.
15.01.2020 Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів визначить, чи доцільно включати до порядку денного сесії проекти:
- Трудового кодексу України (р. № 2410, н.д. Королевської Н.)
- Кодексу України про працю (р. № 2410-1 доопрац., н.д. Тимошенко Ю.)
- Закону про працю (р. № 2708, КМУ).
Тож пильнуйте за нашими новинами. Як пережити реформу трудового законодавства — розповідатимемо у журналі «Кадровик-01», експертно-правовій системі «Експертус Кадри», на курсах підвищення кваліфікації керівників і працівників кадрових служб, на семінарі «Зміни в роботі відділу кадрів — 2020 (6 лютого), на семінарі в Яремче (19-21 березня).
Ірина Житкова,
керівник групи експертів Експертус: Кадри