Мінекономіки запроваджує щоквартальний аналітичний огляд ринку праці.
Мінекономіки прагне розбудовувати свою аналітичну спроможність. Ділитися з громадськістю звітами стосовно ситуації на ринку праці країни міністерство планує щоквартально.
Основні зміни у законодавстві про працю у 2020 році
Мета огляду — регулярний моніторинг ситуації на ринку праці, динаміки рівнів зайнятості, безробіття, заробітних плат та визначальних чинників.
Вже зараз можна подивитися аналітику за ІІІ квартал 2019 року. Дані приведені в порівнянні з таким же періодом 2018 року.
СКАЧАТИ
Мінекономіки вважає, що аналіз дозволяє зробити висновок:
- на ринку праці України тривають позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття;
- продовжується зниження рівня неформальної зайнятості;
- темпи зростання заробітної плати залишаються високими.
В подальшому щоквартальну інформацію можна буде знайти на офіційному сайті Мінекономіки таким шляхом: Діяльність → Макроекономічний аналіз та прогнозування → Аналітика → Інформаційно-аналітичні матеріали.
За інформацією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.