Уряд дав старт електронним трудовим книжкам

За місяць ПФУ має затвердити порядок подання до ПФУ відомостей про трудову діяльність в електронній формі.

Уряд дав старт електронним трудовим книжкам

26.12.2019 набула чинності постанова КМУ «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» від 27.11.2019 № 1084 (далі — Постанова № 1084).

Звітуємо про квоту до служби зайнятості — 2020

Постанова № 1084 затверджує Порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, що визначає загальний механізм організації обліку трудової діяльності працівника, ФОП, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно (далі — працівники), в електронній формі (далі — Порядок № 1084).

Відомості про трудову діяльність працівника зберігатимуть в складі персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр).

Порядок № 1084 визначає перелік інформації про працівника в Реєстрі:

  • відомості, що дають змогу ідентифікувати особу;
  • відомості про періоди трудової діяльності;
  • дані про особливі умови праці, що дають право на пільги із загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • інформацію про судимість за вчинення злочину та про позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
  • інформація про підтвердження набутого особою за межами України стажу роботи для застосування накопичення періодів стажу роботи відповідно до міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Уряд дав старт електронним трудовим книжкамПеревірки з праці — знов по-новому. 5 ключових змін

Однак, яким чином передаватимуть відомості про трудову діяльність працівника до Реєстру в місячний строк має визначити ПФУ. Тож поки що чекаємо на постанову ПФУ, яка визначить практичні аспекти реалізації Постанови № 1084, затвердить:

  • вимоги до сканкопій документів, які передаватимемо до ПФУ;
  • форму згоди працівника щодо надання дозволу на обробку його персональних даних, передбачених Порядком № 1084.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96825

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
21698

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
72323

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
17247

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
129136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді