Уряд дав старт електронним трудовим книжкам

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За місяць ПФУ має затвердити порядок подання до ПФУ відомостей про трудову діяльність в електронній формі.

Уряд дав старт електронним трудовим книжкам

26.12.2019 набула чинності постанова КМУ «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» від 27.11.2019 № 1084 (далі — Постанова № 1084).

Звітуємо про квоту до служби зайнятості — 2020

Постанова № 1084 затверджує Порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, що визначає загальний механізм організації обліку трудової діяльності працівника, ФОП, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно (далі — працівники), в електронній формі (далі — Порядок № 1084).

Відомості про трудову діяльність працівника зберігатимуть в складі персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр).

Порядок № 1084 визначає перелік інформації про працівника в Реєстрі:

  • відомості, що дають змогу ідентифікувати особу;
  • відомості про періоди трудової діяльності;
  • дані про особливі умови праці, що дають право на пільги із загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • інформацію про судимість за вчинення злочину та про позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
  • інформація про підтвердження набутого особою за межами України стажу роботи для застосування накопичення періодів стажу роботи відповідно до міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Уряд дав старт електронним трудовим книжкамПеревірки з праці — знов по-новому. 5 ключових змін

Однак, яким чином передаватимуть відомості про трудову діяльність працівника до Реєстру в місячний строк має визначити ПФУ. Тож поки що чекаємо на постанову ПФУ, яка визначить практичні аспекти реалізації Постанови № 1084, затвердить:

  • вимоги до сканкопій документів, які передаватимемо до ПФУ;
  • форму згоди працівника щодо надання дозволу на обробку його персональних даних, передбачених Порядком № 1084.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31614

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
82076

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67659

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6222

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
33038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді