
Законодавці внесли зміни до статті 11 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» від 05.07.2012 № 5081-VI, яка надає право медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги:
- на підвищені посадові оклади;
- на надбавки за особливий характер праці та за особливі умови праці;
- на доплати за науковий ступінь, за почесні звання,
- на доплати за вислугу років залежно від стажу роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, інші надбавки і доплати, премії і винагороди.
Мінімальний оклад в штатному розписі з 01.01.2020Відтепер право на ці доплати і надбавки, крім доплати за науковий ступінь, матимуть також й водії бригад екстреної медичної допомоги.
Водії також зможуть отримувати матеріальну допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.
Дізнайтеся, як надавати допомогу на оздоровлення працівникам закладів охорони здоров’я
На них поширюється й право на соціальні пільги та гарантії, передбачені законодавством про аварійно-рятувальні служби, обов’язкове страхування та забезпечення робочим одягом.
Зміни вже почали діяти з 16.01.2020.
Галина Бєлікова
редактор-експерт Експертус Кадри
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи