
Законодавці внесли зміни до статті 11 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» від 05.07.2012 № 5081-VI, яка надає право медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги:
- на підвищені посадові оклади;
- на надбавки за особливий характер праці та за особливі умови праці;
- на доплати за науковий ступінь, за почесні звання,
- на доплати за вислугу років залежно від стажу роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, інші надбавки і доплати, премії і винагороди.
Мінімальний оклад в штатному розписі з 01.01.2020Відтепер право на ці доплати і надбавки, крім доплати за науковий ступінь, матимуть також й водії бригад екстреної медичної допомоги.
Водії також зможуть отримувати матеріальну допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.
Дізнайтеся, як надавати допомогу на оздоровлення працівникам закладів охорони здоров’я
На них поширюється й право на соціальні пільги та гарантії, передбачені законодавством про аварійно-рятувальні служби, обов’язкове страхування та забезпечення робочим одягом.
Зміни вже почали діяти з 16.01.2020.
Галина Бєлікова
редактор-експерт Експертус Кадри
Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.