Державну службу зайнятості України реорганізують у Національне агентство зайнятості

Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття»

Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття».

Законопроект передбачає створення Національного агентства зайнятості (на базі державної служби зайнятості) — спеціалізованої державної сервісної служби з надання послуг на ринку праці, зокрема з працевлаштування, професійного навчання населення працездатного віку, підтвердження результатів неформального професійного навчання, прогнозування ситуації на ринку праці та соціального захисту на випадок безробіття.

При Національному агентстві зайнятості діятиме консультативно-дорадчий орган — Рада національного ринку праці для здійснення аналізу тенденцій на національному ринку праці, підготовки пропозицій щодо забезпечення його розвитку та забезпечення ефективності використання коштів Фонду.

Окрім того, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі — Фонд) протягом року компенсуватиме заробітну плату прийнятого працівника роботодавцям, які працевлаштовують безробітних з числа дітей-сиріт, осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі, осіб передпенсійного віку (за 2 роки до пенсії), осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО, за умови, що роботодавець зобов’язується забезпечити зайнятість таких працівників протягом двох років.

Роботодавцям, які працевлаштовують молодь до 24 років строком не менше ніж на два роки, Фонд компенсуватиме ЄСВ та витрати на підвищення кваліфікації таких осіб.

Зберігається зайнятість осіб старше 45 років, відносно яких є ризик вивільнення, шляхом компенсації витрат роботодавця на професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації таких осіб за рахунок коштів Фонду.

Розширять можливості для працевлаштування осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО шляхом включення їх до категорій осіб, працевлаштування яких є обов’язковим в рамках квоти робочих місць.

Соціальним підприємствам (суб’єктам малого підприємництва, в яких не менше 50% численності штатних працівників належать до категорій громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці — одиноких батьків, молоді, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО)  надаватимуть податкові пільги за аналогією з підприємствами інвалідів.

Законодавчо врегулюють надомну працю та праця домашніх працівників згідно з вимогами Конвенцій Міжнародної організації праці № 177 та № 189.

З метою стимулювання зайнятості у сільській місцевості суб’єктам малого та середнього підприємництва, що здійснюють свою діяльність у сільській місцевості у сфері виробництва товарів (продукції), відшкодовуватимуть за рахунок коштів державного бюджету та/або міжнародної технічної допомоги частину відсотків за банківськими кредитами, залученими на створення нових робочих місць.

Законопроектом пропонується посилити страховий принцип виплати допомоги по безробіттю та мотивацію легальної зайнятості шляхом приведення градації розмірів допомоги по безробіттю у відповідність до реального страхового стажу осіб, зокрема,  збільшити максимальний стаж до 30 років (на сьогодні — 10 років) із пропорційним визначенням розмірів допомоги.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «Експертус Кадри»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
39

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5708

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530013

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді