Профспілка працівників освіти і науки України (ПОН) повідомила, що у зв’язку епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, Уряд, органи місцевого самоврядування, керівники закладів освіти та органи освіти та місцевого самоврядування приймають рішення про призупинення роботи закладів освіти, закривають їх на карантин та оголошують простій.
ПОН нагадала, якщо в окремі дні заняття не проводять з незалежних від учителя причин, його працю оплачують з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102).
У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачують в порядку і розмірах, визначених статтею 113 КЗпП.
Водночас Галузева угода рекомендує керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу) (п. 8.3.3 Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки).
Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводять з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, та дотримуючись умов законодавства.
ПОН нагадує, що положення Галузевої угоди діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів (п.1.4 Галузевої угоди).
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України