Держпраці роз’яснила, як дезінфікуючі засоби використовувати роботодавцям

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці назвала рекомендовані для дезінфекції засоби та пояснила, як саме проводити дезінфекцію.

Держпраці роз’яснила, як дезінфікуючі засоби використовувати роботодавцям

▶ Як не стати жертвами брехні під час епідемії: 8 порад ◀

Управління Держпраці у Хмельницькій області рекомендує такі дезінфікуючі засоби для дезінфекції приміщень та транспорту:

  • Амісепт,
  • Гуасепт,
  • Акрилан-преміум клінік,
  • Полідез.

Як запровадити дистанційну роботу ⇗

Держпраці зауважує, що можна використовувати й інші дезінфікуючі препарати, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Використання деззасобів необхідно проводити згідно із вказаними в інструкції параметрами та Свідоцтвом про державну реєстрацію деззасобу.

Держпраці надала рекомендації щодо дезінфекційних заходів з недопущення поширення випадків COV1D-19:

  • У торгових центрах, супермаркетах, вокзалах, автостанціях та інших місцях масового скупчення людей проводиться вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів не менше 3-х разів за зміну з ретельним провітрюванням.
  • Транспорт:
    • у транспортних засобах дезінфекційну обробку проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів, а протягом дня проводити вологе прибирання транспортного засобу;
    • дезінфекції підлягають: підлога, двері, поруччя, сидіння, кабіна водія;
    • для дезінфекції можуть використовуватись дезінфекційні засоби та антисептики, зареєстровані відповідно до законодавства та мають чинне свідоцтво про державну реєстрацію;
    • дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням (гідропульт або розпилювач рідини. Норми витрат робочого розчину на 1м кв відображені в інструкціях до препаратів. Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу;
    • персонал, який виконує роботи із застосуванням робочих розчинів деззасобів, має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту – халат, косинка/шапочка, одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття, що підлягає дезінфекції. Після проведення дезінфекції необхідно зняти гумові рукавички і обробити руки спиртовим антисептиком;
    • водії транспортних засобів та кондукторів необхідно забезпечити респіраторами та спиртовим антисептиком на зміну (до 12 годин).

Керівники автотранспортних підприємств своїм наказом повинні призначити відповідальних за проведення вологого прибирання приміщень та виконуючих дезінфекцію автотранспорту.

За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
112

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
227

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15034

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10209

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді