Самоізоляція працівників старших 60 років. Хто належить до об’єктів критичної інфраструктури, де можуть працювати 60-річні, — роз’яснює експерт Експертус Кадри

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Чи може працювати під час карантину працівник віком 60 років чи старше і як визначити, чи належить підприємство до об’єктів критичної інфраструктури? Роз’яснює Ольга Догадіна, провідний експерт журналу «Кадровик-01» та Вищої школи кадровика.

Працівник старший 60 років може працювати, якщо він працює на підприємстві, що належить до об’єктів критичної інфраструктури, наприклад, на виробництві продуктів харчування, чи за службовими обов’язками здійснює заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19. На інших підприємствах — тільки за умови роботи вдома.

Самоізоляція працівників старших 60 років. Хто належить до об’єктів критичної інфраструктури, де можуть працювати 60-річні, — роз’яснює експерт MCFR Кадри

«Антикризова робота з персоналом під час карантину»

Особи, які досягли 60-річного віку, потребують самоізоляції. Виняток ― особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури (п. 4 Постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211, далі — Постанова № 211).

Об’єкти критичної інфраструктури ― підприємства та установи (незалежно від форми власності) таких галузей, як енергетика, хімічна промисловість, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров’я, комунальне господарство, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення (абз. 6 п. 2 Порядку формування переліку інформаційно-телекомунікаційних систем об’єктів критичної інфраструктури держави, затвердженому постановою КМУ від 23.08.2016 № 563).

До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:

  1. провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;
  2. надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
  3. є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
  4. включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  5. є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Підстава — частина 1 статті 6 Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 05.10.2017 № 2163-VIII (далі — Закон № 2163).

Отже, особа, якій виповнилось 60 років та працює на підприємстві, що належить до об’єктів критичної інфраструктури, може і надалі працювати.

Щоб працівник міг дістатися роботи, надайте працівнику довідку про роботу на підприємстві критичної інфраструктури.

Зразок довідки — в онлайн-курсі «Антикризова робота з персоналом під час карантину» Вищої Школи Кадровика.

Щоб скачати довідку, отримайте безоплатний демодоступ до онлайн-курсу «Антикризова робота з персоналом під час карантину» Вищої Школи Кадровика.

Самоізоляція працівників старших 60 років. Хто належить до об’єктів критичної інфраструктури, де можуть працювати 60-річні, — роз’яснює експерт MCFR Кадри⇛ Отримати демодоступ ⇚

Якщо ж підприємство не належить до об’єктів критичної інфраструктури, маєте дотримати норм Постанови № 211.

Працівники, яким виповнилось 60 років, та які не працюють на підприємствах, що належать до об’єктів критичної інфраструктури, не можуть працювати, у т. ч. за умови доставки їх на роботи транспортом роботодавця.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
73

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
177

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
226

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14927

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді