Уряд ухвалив постанову про електронні паспорти в смартфонах

Кабмін прийняв постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування паспорта громадянина України у формі картки в електронному вигляді та паспорта громадянина України для виїзду за кордон в електронному вигляді».


Уряд ухвалив постанову про електронні паспорти в смартфонах

Чи приймати паперові лікарняні після 01.04.2020

«Україна — перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу», — зауважив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоро. — «Наша мета, щоб згодом людині взагалі не довелося більше носити з собою документи, а всі вони були доступні в смартфоні».

Цифрові паспорти вже зовсім скоро зможуть використовувати всі українці. Електронні версії ID-картки та закордонного паспорта будуть доступні у мобільному застосунку «Дія».

Окрім того, що паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї, маючи електронний паспорт у межах нашої країни можна:

  • подорожувати літаком чи поїздом;
  • отримувати поштові послуги;
  • проводити банківські операції;
  • підтверджувати свій вік при купівлі сигарет або алкоголю;
  • отримувати медичні та готельні послуги;
  • пред’являти його правоохоронним органам;
  • скористатися бібліотекою;
  • отримати послуги зв’язку;
  • входити в адмінбудівлі;
  • отримувати державні послуги у ЦНАПах і на порталі «Дія»;
  • одержувати кошти при поверненні товару.

Увага!

Усі цифрові документи у мобільному застосунку «Дія» дійсні лише на території України. Закордонний паспорт надає такі самі права і можливості, як і національний.

Як захищені дані особи в е-паспорті

Мінцифри стверджує, що електронний паспорт більш надійний, ніж звичайний паперовий та не менш надійний, ніж його пластиковий аналог.

По-перше, щогодини мобільний застосунок «Дія» оновлює інформацію про документи в реєстрах.

По-друге, кожні три хвилини формується унікальний QR-код, за яким з будь-якого смартфону, де встановлено Дію, можна перевірити паспорт.

На мобільних телефонах з операційною системою Android неможливо навіть зробити скріншот документа.

Мобільний застосунок не збирає і не зберігає паспортні дані, а лише відображає ту інформацію, що є у реєстрах.

image69

Наразі понад 17 тис. українців тестують е-паспорти, а вже наступного тижня вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку «Дія».

За інформацією М.Федорова, додатком «Дія» вже користуються понад 2,1 млн. українців.

Міністр цифрової трансформації додав, що наступного тижня планується презентація та реліз е-паспортів. А після тестування, Міністерство очікує конверсію відображення в додатку — більше ніж 90%.

Уряд ухвалив постанову про електронні паспорти в смартфонах

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5468

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41111

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19190

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96881

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26032

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді