Кабмін прийняв постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування паспорта громадянина України у формі картки в електронному вигляді та паспорта громадянина України для виїзду за кордон в електронному вигляді».

Чи приймати паперові лікарняні після 01.04.2020
«Україна — перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу», — зауважив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоро. — «Наша мета, щоб згодом людині взагалі не довелося більше носити з собою документи, а всі вони були доступні в смартфоні».
Цифрові паспорти вже зовсім скоро зможуть використовувати всі українці. Електронні версії ID-картки та закордонного паспорта будуть доступні у мобільному застосунку «Дія».
Відповідаємо на ваші запитання:
Окрім того, що паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї, маючи електронний паспорт у межах нашої країни можна:
- подорожувати літаком чи поїздом;
- отримувати поштові послуги;
- проводити банківські операції;
- підтверджувати свій вік при купівлі сигарет або алкоголю;
- отримувати медичні та готельні послуги;
- пред’являти його правоохоронним органам;
- скористатися бібліотекою;
- отримати послуги зв’язку;
- входити в адмінбудівлі;
- отримувати державні послуги у ЦНАПах і на порталі «Дія»;
- одержувати кошти при поверненні товару.
Увага!
Усі цифрові документи у мобільному застосунку «Дія» дійсні лише на території України. Закордонний паспорт надає такі самі права і можливості, як і національний.
Як захищені дані особи в е-паспорті
Мінцифри стверджує, що електронний паспорт більш надійний, ніж звичайний паперовий та не менш надійний, ніж його пластиковий аналог.
По-перше, щогодини мобільний застосунок «Дія» оновлює інформацію про документи в реєстрах.
По-друге, кожні три хвилини формується унікальний QR-код, за яким з будь-якого смартфону, де встановлено Дію, можна перевірити паспорт.
На мобільних телефонах з операційною системою Android неможливо навіть зробити скріншот документа.
Мобільний застосунок не збирає і не зберігає паспортні дані, а лише відображає ту інформацію, що є у реєстрах.

Наразі понад 17 тис. українців тестують е-паспорти, а вже наступного тижня вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку «Дія».
За інформацією М.Федорова, додатком «Дія» вже користуються понад 2,1 млн. українців.
Міністр цифрової трансформації додав, що наступного тижня планується презентація та реліз е-паспортів. А після тестування, Міністерство очікує конверсію відображення в додатку — більше ніж 90%.

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату скорочення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України