Як організувати роботу працівників закладу дошкільної освіти? Роз’яснює МОН

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
На час карантину керівник закладу освіти має визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму) закладу.

Як організувати роботу працівників закладу дошкільної освіти? Роз’яснює МОН

⇛ Як продовжити відпустки, простій та дистанційну роботу до 11 травня ⇚

МОН (лист від 23.04.2020 № 1/9-219) нагадав, що керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти (ч. 1 ст. 26 Закону України «Про освіту»).

Керуючись постановою КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211, наказом МОН «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» від 16.03.2020 № 406, керівники закладів дошкільної освіти повинні видати накази, якими:

  • визначити режим роботи працівників закладу (як педагогічних, так і непедагогічних);
  • затвердити заходи, які в забезпечили виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов’язкам працівників;
  • визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму).

В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

МОН пропонує розробити рекомендації та консультувати батьків вихованців, як організувати освітню діяльність вдома, яким має бути розпорядку дня, харчування дитини тощо. Це можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо.

Також варто проводити онлайн-заняття з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти.

Як організувати роботу працівників закладу дошкільної освіти? Роз’яснює МОНЯк оплачувати період карантину в закладах освіти сумісникам та педагогам із погодинною оплатою

МОН створило ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дітей, рекомендації для занять та іншу корисну інформацію. Ознайомтесь із матеріалами за посиланням — mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

Діяльність закладу дошкільної освіти регламентує план роботи, який складають, як правило, на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (1 червня до 31 серпня). Якщо у зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, МОН не буде продовжувати фактичну тривалість навчального року. МОН просить утриматись від масових заходів, пов’язаних із закінченням навчального року.

МОН нагадало, що про умови та оплату праці працівників закладів освіти в умовах карантину роз’яснили у листі МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17.03.2020 № 1/9-162/02-5/202.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15045

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10264

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді