Мінцифри роз’яснює, як переконатись, що вам надають справжній електронний документ

Документи, які подають при прийнятті на роботу
Щоб перевірити достовірність паспорта необхідно звірити дату і час останнього оновлення застосунку, що відображається під електронним документом, з поточною.
У разі, коли дати й час не збігаються, існує ймовірність, що документ підроблений. У такому випадку перевірити достовірність документа можна за допомогою сканування QR-коду. Це унікальний ідентифікатор документа, який генерується у застосунку та дозволяє звірити дані з відомостями в реєстрі. QR-код діє протягом трьох хвилин, і підробити його неможливо.
Скріншотом е-паспорта користатися не можна, адже за законодавством цифрові документи дійсні лише у застосунку Дія.
Мінцифри наголошує
Не повідомляйте нікому спеціальний код-пароль, який встановлюєте на застосунок «Дія».
Використовуйте технології ідентифікації за відбитком пальця TouchID під час входу у застосунок.
Пароль на власному смартфоні теж не завадить.
Міністерство цифрової трансформації нагадує, що мобільний застосунок «Дія» відображає інформацію, яка міститься у державних реєстрах. Серверна частина Дії не зберігає інформації про користувачів. При цьому інформація в каналах передачі даних передається в зашифрованому вигляді, а на деяких етапах використовується технологія подвійного шифрування.
У Дії вже доступні цифрові ID-картка, закордонний паспорт, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та студентський квиток.
Найближчим часом Мінцифри планує додати автоцивілку та цифровий код платника податків. Також з'явиться можливість накладання електронного підпису через SmartID.
За інформацією Міністерства, застосунок «Дія» завантажили вже 3 млн українців.
За інформацією Мінцифри
Допоможуть в роботі консультації:
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.