Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантину

Основні умови програм— збереження не менше 80% робочих місць.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантину

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

В Офісі Президента відбулась селекторна нарада. Говорили, зокрема про стан економіки та функціонуванням програм, які мають допомогти бізнесу в карантинний період.

«Ми обговорювали низку програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз та після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули», — зауважив Володимир Зеленський.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантинуУряд продовжив карантин, але послабив обмеження для бізнесу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з боку уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%». На фінальній стадії інша програма — «Нові гроші», за якою підприємці зможуть отримати кредити під дуже низький відсоток.

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм — збереження не менше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі», — закцентував Д. Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що за інформацією Державного центру зайнятості, цього місяця зареєструвалося додатково 140 тис. безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабмін виділив 6 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантинуДізнайтеся, як підприємству отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину через коронавірус

Володимир Зеленський зробив зауваження щодо затримки надбавок за березень медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Денис Шмигаль пояснив, що гроші були спрямовані в регіони, однак місцева влада керувалася не цьогорічною постановою КМУ, а документом Мінсоцполітики від 2003 року. Тому, попри наявність коштів у регіонах, виплатити їх не вдалося. Тож цього тижня уряд шукатиме рішення, щоб медики отримали доплати.

«Обов’язково ці гроші мають бути виплачені. Бюрократія, звісно, часто є перешкодою, але в цьому випадку не можна дозволити керуватися старими правилами в умовах нових викликів. Доплати мають отримати всі, хто цього заслужив. Якомога швидше», – наголосив В. Зеленський.

На нараді також дійшли висновку, що при впровадженні адаптивного карантину маски та соціальне дистанціювання будуть обов’язковими для уникнення спалахів COVID-19.

За інформацією офіційного інтернет представництва Президента України

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Все про посадові інструкції в Україні: правила зі зразками

Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити? Скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових та робочих інструкціях. Вас можуть притягнути до відповідальності за їх відсутність. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.
392506

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
195539

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
260290

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
28320

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
467119

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді