Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантину

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Основні умови програм— збереження не менше 80% робочих місць.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантину

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

В Офісі Президента відбулась селекторна нарада. Говорили, зокрема про стан економіки та функціонуванням програм, які мають допомогти бізнесу в карантинний період.

«Ми обговорювали низку програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз та після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули», — зауважив Володимир Зеленський.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантинуУряд продовжив карантин, але послабив обмеження для бізнесу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з боку уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%». На фінальній стадії інша програма — «Нові гроші», за якою підприємці зможуть отримати кредити під дуже низький відсоток.

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм — збереження не менше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі», — закцентував Д. Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що за інформацією Державного центру зайнятості, цього місяця зареєструвалося додатково 140 тис. безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабмін виділив 6 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантинуДізнайтеся, як підприємству отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину через коронавірус

Володимир Зеленський зробив зауваження щодо затримки надбавок за березень медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Денис Шмигаль пояснив, що гроші були спрямовані в регіони, однак місцева влада керувалася не цьогорічною постановою КМУ, а документом Мінсоцполітики від 2003 року. Тому, попри наявність коштів у регіонах, виплатити їх не вдалося. Тож цього тижня уряд шукатиме рішення, щоб медики отримали доплати.

«Обов’язково ці гроші мають бути виплачені. Бюрократія, звісно, часто є перешкодою, але в цьому випадку не можна дозволити керуватися старими правилами в умовах нових викликів. Доплати мають отримати всі, хто цього заслужив. Якомога швидше», – наголосив В. Зеленський.

На нараді також дійшли висновку, що при впровадженні адаптивного карантину маски та соціальне дистанціювання будуть обов’язковими для уникнення спалахів COVID-19.

За інформацією офіційного інтернет представництва Президента України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44498

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50063

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31305

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5344

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді