Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантину

Основні умови програм— збереження не менше 80% робочих місць.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантину

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

В Офісі Президента відбулась селекторна нарада. Говорили, зокрема про стан економіки та функціонуванням програм, які мають допомогти бізнесу в карантинний період.

«Ми обговорювали низку програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз та після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули», — зауважив Володимир Зеленський.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантинуУряд продовжив карантин, але послабив обмеження для бізнесу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з боку уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%». На фінальній стадії інша програма — «Нові гроші», за якою підприємці зможуть отримати кредити під дуже низький відсоток.

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм — збереження не менше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі», — закцентував Д. Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що за інформацією Державного центру зайнятості, цього місяця зареєструвалося додатково 140 тис. безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабмін виділив 6 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Як Президент і Уряд України планують підтримати малий та мікробізнес після карантинуДізнайтеся, як підприємству отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину через коронавірус

Володимир Зеленський зробив зауваження щодо затримки надбавок за березень медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Денис Шмигаль пояснив, що гроші були спрямовані в регіони, однак місцева влада керувалася не цьогорічною постановою КМУ, а документом Мінсоцполітики від 2003 року. Тому, попри наявність коштів у регіонах, виплатити їх не вдалося. Тож цього тижня уряд шукатиме рішення, щоб медики отримали доплати.

«Обов’язково ці гроші мають бути виплачені. Бюрократія, звісно, часто є перешкодою, але в цьому випадку не можна дозволити керуватися старими правилами в умовах нових викликів. Доплати мають отримати всі, хто цього заслужив. Якомога швидше», – наголосив В. Зеленський.

На нараді також дійшли висновку, що при впровадженні адаптивного карантину маски та соціальне дистанціювання будуть обов’язковими для уникнення спалахів COVID-19.

За інформацією офіційного інтернет представництва Президента України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41193

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19235

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96935

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді