19 травня 2020 року Верховна рада вибухнула черговими змінами до КЗпП. Такої потужної реформи законодавство про працю не зазнавало майже 50 років — з моменту, як прийняли КЗпП.

Очевидно, що законодавство про працю потрібно оновлювати. У зв’язку з карантином депутати оперативно легалізували у КЗпП дистанційну роботу і гнучкий режим робочого часу.
19.05.2020 перед депутатами постав новий виклик — розглянути законопроєкт від 28.10.2019 № 2325. Зміни — грандіозні: депутат від партії «Слуга народу» пропонує змінити назву державного свята «День захисника України» на «День захисників України». Навіщо? Як зазначає у пояснювальній записці автор законопроєкту Марина Бардіна, тому що не лише чоловіки, а й жінки захищали незалежність і територіальну цілісність України.
Основні зміни у законодавстві про працю 2020
Головне науково-експертне управління уважно вивчило законопроєкт, та запропонувало прийняти його за основу, і вилучити норму, що пропонує Президентові привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Тому що відповідно до положень частини 3 статті 106 Конституції України Президент України і так видає укази і розпорядження на основі та на виконання Конституції і законів України.
Законопроєкт викликав неабияке обговорення. Так, народний депутат Михайло Папієв запропонував назвати свято «День захисника та захисниць України», а ще краще — врахувати інтереси осіб, які не визнають себе чоловіком або жінкою, і назвати свято «День захищаючого Україну».
Тож законопроєкт № 2325 прийняли за основу. Затамувавши подих, слідкуємо, яку ще депутати змінять літеру у назві свята, коли підготують законопроєкт до другого читання.
Пильнуйте за нашими новинами, аби першими дізнатися про довгоочікувані зміни, які, без сумніву, полегшать роботу кадровиків.
Ірина Житкова
керівник групи експертів Експертус Кадри
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.