Карколомні зміни у КЗпП: новини від ВРУ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
19 травня 2020 року Верховна рада вибухнула черговими змінами до КЗпП. Такої потужної реформи законодавство про працю не зазнавало майже 50 років — з моменту, як прийняли КЗпП.

Карколомні зміни у КЗпП: новини від ВРУ

Очевидно, що законодавство про працю потрібно оновлювати. У зв’язку з карантином депутати оперативно легалізували у КЗпП дистанційну роботу і гнучкий режим робочого часу.

19.05.2020 перед депутатами постав новий виклик — розглянути законопроєкт від 28.10.2019 № 2325. Зміни — грандіозні: депутат від партії «Слуга народу» пропонує змінити назву державного свята «День захисника України» на «День захисників України». Навіщо? Як зазначає у пояснювальній записці автор законопроєкту Марина Бардіна, тому що не лише чоловіки, а й жінки захищали незалежність і територіальну цілісність України.

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Головне науково-експертне управління уважно вивчило законопроєкт, та запропонувало прийняти його за основу, і вилучити норму, що пропонує Президентові привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Тому що відповідно до положень частини 3 статті 106 Конституції України Президент України і так видає укази і розпорядження на основі та на виконання Конституції і законів України.

Законопроєкт викликав неабияке обговорення. Так, народний депутат Михайло Папієв запропонував назвати свято «День захисника та захисниць України», а ще краще — врахувати інтереси осіб, які не визнають себе чоловіком або жінкою, і назвати свято «День захищаючого Україну».

Тож законопроєкт № 2325 прийняли за основу. Затамувавши подих, слідкуємо, яку ще депутати змінять літеру у назві свята, коли підготують законопроєкт до другого читання.

Пильнуйте за нашими новинами, аби першими дізнатися про довгоочікувані зміни, які, без сумніву, полегшать роботу кадровиків.

Ірина Житкова

керівник групи експертів Експертус Кадри

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
67

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538249

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67829

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
300

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
512

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді