Які законодавчі зміни у виплатах ФСС діють під час карантину

Про що мають знати кадровик, бухгалтер та фізичні особи — підприємці.

Які законодавчі зміни у виплатах ФСС діють під час карантину

Як заповнити зворотний бік листка непрацездатності

На період карантину Фонду соціального страхування України тимчасово відстрочили виплати за окремими статтями видатків і розширили перелік причин непрацездатності, за якими ФСС здійснює фінансування.

Про це повідомили на селекторній нараді під головуванням в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Тетяни Михайленко за участі керівників структурних підрозділів виконавчої дирекції, а також начальників управлінь в областях і місті Києві.

Виконувачка обов’язків директора Тетяна Михайленко повідомила, що наразі всі зусилля направлені на стабільну роботу ФСС і забезпечення застрахованих осіб гарантованими виплатами та допомогами. Фінансування матеріального забезпечення здійснюється Фондом у повному обсязі по мірі надходжень від сплати єдиного внеску.

Відповідно до змін, затверджених Законом України від 13.04.2020 № 553 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» Фонд нараховує та здійснить після завершення карантину:

  1. видатки на забезпечення потерпілих на виробництві лікарськими засобами і виробами медичного призначення;
  2. фінансування доглядів і додаткового харчування,
  3. виплати одноразових допомог.

Робочим органам виконавчої дирекції Фонду рекомендовано укласти додаткові угоди з аптечними закладами щодо відшкодування Фондом коштів за надані ними ліки і медвироби після закінчення карантину.

Очільниця управління медичних та соціальних послуг Олена Пухка наголосила, що потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, особи з інвалідністю потребують системного і регулярного забезпечення виробами медичного призначення та ліками. Тобто, існує нагальна потреба в співпраці із аптечними закладами для безперервного забезпечення потерпілих необхідними виробами, кошти за які будуть відшкодовані ФСС.

Начальник управління страхових виплат та матеріального забезпечення Світлана Зарубіна повідомила, що одноразові виплати в разі нещасного випадку на виробництві або встановлення профзахворювання для постраждалих і членів їх родин призначаються Фондом згідно з чинними нормативно-правовими актами, однак будуть виплачені в 30-денний строк з дня закінчення карантину.

Виконавча дирекція Фонду направила пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою включення до переліку виплат, які здійснює ФСС у період карантину, одноразових допомог, фінансування лікарських засобів, виробів медичного призначення, доглядів та додаткового харчування.

Під час наради нагадали, що з 15 травня діє новий порядок видачі лікарняних.

Заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення, начальник відділу матеріального забезпечення Ганна Харченко зауважила, що фізичні особи — підприємці і самозайняті особи, які звільнені від сплати ЄСВ на період карантину, продовжують вважатись застрахованими особами та мають право на виплати і допомоги від ФСС.

Також пані Харченко закцентувала, що Уряд затвердив надання медичним працівникам допомог через ізоляцію від COVID-19 в розмірі 100% середнього доходу.


За інформацією ФСС

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
138605

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
159783

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
28419

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
103981

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді