Вимушений простій під час карантину увійде у стаж для пенсії чи лікарняного

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За час простою роботодавець сплачує ЄСВ щонайменше у розмірі мінімального страхового внеску, тому простій зарахують до страхового стажу.
Вимушений простій під час карантину увійде у стаж для пенсії чи лікарняного

Як відкликати працівників із простою

До стажу для пенсії чи оплати листка непрацездатності зараховують місяці, в яких за працівника сплачено щонайменше мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок = МЗП × 22%.

У 2020 році мінімальний внесок — 1039,06 грн.

Головне управління ДПС у м. Києві роз’яснило: якщо за місяць, в якому мав місце простій, працівнику нараховано зарплату менше мінімальної, ЄСВ платиться виходячи із розміру «мінімалки».

За час простою господарської діяльності не з вини працівника (в тому числі на період оголошення карантину), заробітна плата оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (стаття 113 КЗпП із змінами, внесеними Законом України від 30.03.2020 № 540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Наказ про припинення простою після карантину

Оплата простою (яка сталася не з вини працівника) входить до фонду додаткової зарплати (п.п. 2.2.12 Інструкції із статистики заробітної плати) і єдиний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір нараховуються у загальному порядку за правилами, визначеними для зарплати.

Навіть за умови простою на підприємстві, за працівників, для яких це підприємство є основним місцем роботи, сплата ЄСВ має бути не нижче мінімального страхового внеску. Якщо в «простійному» місяці база нарахування ЄСВ за ставкою 22 %, визначена за основним працівником, виявиться нижчою за мінімальну зарплату, єдиний внесок обов’язково нараховується на різницю між цими двома величинами.

Тобто, якщо за час простою працівник отримав зарплату менше ніж 4723 грн, роботодавець все одно сплатить за нього ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску 1039,06 грн, а відтак відповідний період увійде до страхового стажу для пенсії чи лікарняних.

За роз’ясненнями ДПС

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44499

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50065

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31305

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді