Відпустки без збереження зарплати упродовж всього квітня не зараховуються до страхового стажу для пенсії чи лікарняних

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Якщо працівник перебував у відпустці без збереження зарплати увесь квітень, бухгалтеру треба подати Додаток 4 Звіту ЄСВ. Перебування у відпустці без збереження заробітної плати не гарантує працівнику збереження на цей час страхового стажу.

Відпустки без збереження зарплати упродовж всього квітня не зараховуються до страхового стажу для пенсії чи лікарняних

Наказ про переривання відпустки без збереження зарплати після карантину

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області роз’яснило: саме по собі перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати не гарантує збереження на цей час страхового стажу для пенсії чи лікарняного. За працівниками зберігається лише їх робоче місце. А от щодо страхового стажу, то не втратять його лише ті працівники, за яких у розрахунку на місяць буде сплачено не менше, ніж мінімальний страховий внесок з ЄСВ — 1039,06 грн (4723 грн х 22%).

Відпустки без збереження зарплати упродовж всього квітня не зараховуються до страхового стажу для пенсії чи лікарнянихСтраховий стаж для оплати листків непрацездатності: обчислюємо без помилок

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області нагадало: якщо працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця, то роботодавцю необхідно подати до податкових органів Додаток 4 Звіту ЄСВ.

Якщо юридичні особи або ФОП не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за працівників до податкових органів (Додаток 4) ними не подається (п. 11 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435).

При використанні праці фізичних осіб Додаток 4 подають на загальних підставах. Якщо у суб’єкта господарювання є наймані особи, то подання Додатка 4 Звіту ЄСВ є обов’язковим незалежно від факту нарахування заробітної плати.

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Однак, такий розрахунок подають лише у разі нарахування сум доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Відповідно в графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за ф. 1ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами), окрім тих які знаходяться у відпустках по вагітності та пологам, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати, тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.

Відпустки без збереження зарплати упродовж всього квітня не зараховуються до страхового стажу для пенсії чи лікарнянихУВАГА: Уряд дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медичного огляду

Щодо сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору, то їх сплачувати не потрібно якщо за місяць найманому працівнику не нараховували виплати зарплатного характеру (зарплата, відпускні, лікарняні тощо). У разі якщо найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні суми зарплатних виплат, то відповідні податки і збори доведеться нарахувати й сплатити.

За інформацією ДПС

image21

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50063

Заява на відпустку за власний рахунок

Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.
272943

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
152643

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
141724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді