Статті за темою Відпустка без збереження заробітної плати

Відпустки працівникам з інвалідністю
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
117885
Наказ на відпустку без збереження заробітної плати
Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
147766
Облік відпусток в особовій картці П-2
Стаття 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР зобов’язує роботодавця вести облік відпусток працівникам. Форми обліку Закон не визначає. На практиці облік усіх відпусток ведуть за допомогою картки П-2. Підстава внести дані — наказ про відпустку.
26030
Заява на відпустку за власний рахунок
Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.
192312
Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика
Незабаром літо, а отже, — відпустка! Саме з цією порою асоціюється найактивніший сезон відпочинку. У фахівців кадрової справи — асоціації трохи інші. Адже саме на їхні плечі лягає обов’язок з оформлення відпусток усім працівникам. А це — справа не з найлегших…
43055
Головні питання з оформлення відпустки по догляду за дитиною до 6 років
Коли дитина потребує домашньої опіки після трьох років, перед мамою, її роботодавцем та кадровиком постає безліч запитань. Як оформити відпустку по догляду за дитиною до 6 років? Які документи надати? Хто, крім мами, може піти у таку відпустку? Як оформити вихід із такої відпустки? Відповіді на ключові запитання зібрані для вас у статті
214052
Відпустка за власний рахунок під час воєнного стану та у мирний час
Якщо працівник хоче піти у відпустку за свій рахунок, кадровику необхідно врахувати не лише нюанси, регламентовані Законом про відпустки, а й зміни внесені Законом 2136. Як оформити відпустку за власний рахунок у 2022 році? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
127375
Відпустка без збереження зарплати для ВПО під час воєнного стану
19 липня 2022 року з’явився новий вид відпусток — відпустка без збереження заробітної плати працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи. Як оформити таку відпустку, на який строк можна надавати, та які додаткові документи має надати працівник?
17200
Відпустка під час воєнного стану з урахуванням змін від 19.07.2022
Війна в Україні триває. Порядок і умови надання відпусток під час воєнного стану 2022 зазнали чергових змін після набуття чинності Законом про оптимізацію трудових відносин. Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
161305