Заява на відпустку за власний рахунок

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.

Види відпусток без збереження заробітної плати (далі — відпустка) регулюють близько десяти законів України, але більшість з них регламентує Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Умовно відпустки можна поділити дві категорії:

  1. ті, що надають за погодженням сторін трудового договору (ст. 26 Закону про відпустки);
  2. ті, що надають за бажанням працівника обов’язково.

Відпустки без збереження заробітної плати, які надаються обов’язково поділяються на такі:

  • щорічні — для певних категорій працівників;
  • надаються за певних обставин (ст. 25 Закону про відпустки).
ІРИНА ЖИТКОВА, шеф-редактор Експертус Кадри
Усього наразі існує понад 30 видів неоплачуваних відпусток. Було б зручно, якби всю інформацію можна було знайти у Законі України «Про відпустки». Насправді ж норми про деякі види відпусток «розкидані» по багатьох законах. Але я зібрала їх для вас в одній таблиці.

Отримуючи заяву на відпустку за власний рахунок на період воєнного стану, кадровик має пам’ятати про особливості оформлення трудових відносин в умовах військової агресії рф.

Важлива термінологія! У повсякденному житті працівники нерідко іменують відпустку без збереження заробітної плати так:

  • відпустка за свій рахунок,
  • відпустка за власний рахунок,
  • відпустка за власним бажанням.

Це лише розмовні варіації. У переліку видів відпусток (ст. 4 Закону про відпустки) таких визначень не існує. Тож при написанні заяви використовуйте термін «відпустка без збереження заробітної плати».

Зверніть увагу! Працівник має подати заяву на відпустку без збереження зарплати, незалежно від її виду.

На підставі заяви роботодавець видає наказ про надання відпустки без збереження заробітної плати. У наказі зазначають підставу надання відпустки та її тривалість.

Скачайте зразок заяви на відпустку. Надайте його працівниками, як шаблон, коли в них виникне бажання написати заяву «за власний рахунок».

Заява на відпустку без збереження заробітної плати

Заява на відпустку за власний рахунок

СКАЧАТИ

Заява на відпустку за власний рахунок на 1 день

Закон не забороняє йти у відпустку без збереження заробітної плати на 1 день. Заява на такий строк не має жодних особливостей, використовуйте наведений вище приклад.

За скільки днів пишеться заява на відпустку за власний рахунок законодавство теж не регламентує. Тож відштовхуйтесь від життєвих обставин та роз’ясніть працівникам особливості відпусток без збереження заробітної плати та їх види.зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді