Відпустка за власний рахунок під час воєнного стану та у мирний час

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Якщо працівник хоче піти у відпустку за свій рахунок, кадровику необхідно врахувати не лише нюанси, регламентовані Законом про відпустки, а й зміни внесені Законом 2136. Як оформити відпустку за власний рахунок у 2022 році? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?


Упродовж багатьох років кадровики звикли працювати з такими видами відпусток за власний рахунок, або мовою законодавства — відпусток без збереження зарплати, які роботодавець надає працівникам:

Пам’ятайте, що за мирних часів відмовити працівнику в отриманні відпустки за власний рахунок за певних обставин роботодавець не може. Хоча може не погодитися надати відпустку за свій рахунок за згодою сторін трудового договору (ст. 26 Закону про відпустки). 

Утім, на період воєнного стану, який в Україні ввели з початку повномасштабного вторгнення росії, законодавці запровадили зміни до звичних правил надання відпусток. За яких умов та кому надавати відпустки за власний рахунок у військовий час, додатково розглянемо у статті.

Як оформити відпустку за власний рахунок 2022, 2023

Процес розпочинається із подачі працівником заяви на відпустку роботодавцю. При цьому не важливо, про який саме вид відпустки йдеться. Якщо мова про відпустку, яку за бажанням працівника надають обов’язково, працівник має також подати документ, що підтверджує право на таку відпустку.

Наступний крок — на підставі отриманої заяви роботодавець видає наказ про надання відпустки за типовою формою П-3 чи в довільній формі. Обов’язково  зазначте в наказі:

  • підставу надання відпустки;
  • тривалість відпустки.

Відтак наказ, який підписав директор, в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання. Працівника із таким наказом ознайомте під підпис.

Інформацію про надання відпустки внесіть до особової картки П-2.

Відпустка за власний рахунок: зразок заяви

відпустка за свій рахунок 2022

СКАЧАТИ

Відпустка за власний рахунок в табелі

У табелі обліку використання робочого часу позначте відпустку буквеним або цифровим кодом згідно з Переліком умовних позначень для обліку використання робочого часу (типова форма П-5 «Табель облік використання робочого часу», затвердженим наказом Держстату від 05.12.2008 № 489).

Пам’ятайте, що законодавство не містить понять «відпустка за власний рахунок» або «відпустка за свій рахунок». Ці назви використовуються в розмовній мові, юридично маєте оформити відпустку без збереження зарплати.

Відпустка за власний рахунок під час воєнного стану                      

На період воєнного стану законодавці розширили перелік умов, за яких працівник може оформити свою відсутність на роботі (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX, далі — Закон № 2136).

Так, за згодою роботодавця під час воєнного стану працівник може отримати:

  • відпустку за власний за згодою сторін за сімейними обставинами — до 15 к. д. на рік (ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки);
  • відпустку без збереження зарплати за згодою сторін на період дії воєнного стану (ч. 3 ст. 12 Закону № 2136);
  • відпустку за свій рахунок за згодою сторін на період карантину, встановленого КМУ (ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки).

Важливо! Новий вид відпустки за власний рахунок запровадили з 19.07.2022. Тепер роботодавець має обов’язково надати відпустку  без збереження зарплатні за заявою працівника, що виїхав за межі території України чи набув статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Тривалість такої відпустки визначена в заяві працівника, але не може перевищувати 90 к.д.

нагадуємо, що оформлення відпустки за свій рахунок передбачає отримання від працівника заяви та видачу наказу. Від працівника, що працює дистанційно в Україні чи за кордоном, отримуйте заяву за допомогою доступних засобів зв’язку. У такий самий спосіб і ознайомлюйте його з наказом про відпустку.

Відпустка за власний рахунок: зразок наказу

відпустка за власний рахунок у військовий час

СКАЧАТИ

Увага! Роботодавець може запропонувати працівнику піти у відпустку за власний рахунок у воєнний час. Але змушувати до цього працівників не має права.

Достроково вийти на роботу з відпустки без збереження зарплати працівник може, якщо військові дії завершаться раніше, ніж така його відпустка. У такому разі працівник звертається до роботодавця із відповідною заявою.

Також працівник може оформити іншу відпустку за свій рахунок, якщо має на неї право відповідно до статті 25 Закону про відпустки.

💙💛 Ознайомлюємо з документами під особистий чи електронний підпис (КЕП)

Відмова у наданні відпустки за власний рахунок під час воєнного стану

Одне з найрозповсюдженіших запитань як кадровиків, так і працівників: чи можна відмовити у наданні відпустки за свій рахунок в умовах воєнного стану?

Відповідаємо. Так, роботодавець може відмовити в наданні відпустки без збереження зарплатні:

  • за згодою сторін, що надають за сімейними обставинами, на період дії карантину, встановленого КМУ, або на період дії воєнного стану (ст. 26 Закону про відпустки);
  • працівнику об’єкта критичної інфраструктури.

На працівників, які задіяні на об’єктах критичної інфраструктури, поширюється спеціальне правило щодо надання відпусток під час воєнного стану. Роботодавець має право відмовити їм у будь-якій відпустці, окрім відпустки:

  • у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Так скеровує частина 2 статті 12 Закону № 2136.

 

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді