Уряд дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медичного огляду

Періодичні медогляди під час карантину теж не проходять.

Уряд дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медичного огляду

Порядок прийняття на роботу

Уряд продовжив карантин до 22 травня 2020 року і запровадив нові карантинні послаблення для бізнесу та громадян (постанова КМУ від 04.05.2020 № 343).

З-поміж найочікуваніших послаблень — дозвіл роботодавцям приймати на роботу без попередніх медоглядів. Нагадаємо, що заклади охорони здоров’я не проводять медогляди під час карантину. Раніше Кабмін дозволив залучати до роботи працівників, для яких сплинув строк чергового періодичного медогляду.

Дозвіл на працевлаштування без медогляду і роботу без періодичного медогляду діятиме не лише під час карантину, а й упродовж 30 днів після його завершення.

Уряд дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медичного оглядуНеодмінно стануть у пригоді: Тексти наказів про прийняття на роботу

Не проходити попередній під час прийняття на роботу та періодичний огляд у цей період мають право працівники:

  • зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі,
  • робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту,
  • підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту,
  • працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ від 23.05.2001 № 559

Ірина Іванченко

шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41181

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19222

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді