МОЗ скоригує другий етап медичної реформи

Психіатричні лікарні та протитуберкульозні заклади обіцяють не закривати. Скорочення бригад «швидкої» теж переглянуть.

МОЗ скоригує другий етап медичної реформи

Чергування лікаря вдома: умови залучення та оплати

Реформа системи охорони здоров’я України, розроблена попередніми керівниками МОЗ, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу».

«Ініціатори тієї реформи за три роки так і не змогли пояснити українцям, в чому сама її суть. Це тому, що вони самі не усвідомлювали, що робили. Вони взяли окремі елементи моделей західних країн, зробили красиві слайди в презентації та назвали це реформою. Але вони забули, що ця їх реформа геть не адаптована до українських реалій. У тому вигляді, в якому ми її отримали, — вона не про безоплатну медицину, не про гідні зарплати лікарям і не про здоров’я пацієнтів. Вона про те, що формули на папері не можуть бути адаптовані до реальності», — наголосив Максим Степанов.

Ще п’ятого травня Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов оголосив, що МОЗ приступає до виконання доручення Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до реформи охорони здоров’я.

«Коли ми почали аналізувати стару версію другого етапу реформи, ми побачили, що нас чекає закриття 332 лікарень по всій Україні, тому що вони отримали на 50% менше коштів, ніж навіть минулого року. Нас чекає звільнення від 50 до 70 тисяч наших медичних працівників», — заявив Максим Степанов. Він також зазначив, що другий етап реформи фактично передбачав знищення протитуберкульозної служби, закриття 70-80% психіатричних лікарень, у яких перебуває близько 22 тисяч хворих.

Як призначитиуповноважену особу, відповідальну за фармаконагляд

«Під загрозою опинилась екстрена медична допомога. В деяких областях недофінансування – на рівні 60-80%. Це призведе до скорочення 30% бригад швидкої допомоги», — зазначив Степанов.

За інформацією МОЗ

image52

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41179

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19220

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді